Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Zlato a bronz pro český tým z Austria open!

V posledním květnovém víkendu (30. - 31. 5.) se v rakouském Innsbrucku odehrával jeden z největších turnajů v Evropě - G-turnaj Austria ope...

V posledním květnovém víkendu (30. - 31. 5.) se v rakouském Innsbrucku odehrával jeden z největších turnajů v Evropě - G-turnaj Austria open. Do rakouska se sjelo celkem kolem 2000 závodníků ze všech pěti světadílů a tak turnaj probíhal po dva dny simultánně na neuvěřitelných 18ti zápasových plochách. Kromě stávajícího národního týmu sem přijeli reprezentovat český tým i někteří z vybraných kadetů, pro které byl tento turnaj poslední velkou zkouškou před mistrovstvím Evropy.

Svou formu potvrdily dvě kadetky, Natálka Benešová a Petra Štolbová. Natálka své první dva zápasy s přehledem vyhrála, až v semifinále pak nestačila na srbskou soupeřku (pozdější vítězku kategorie) a z turnaje si tak odvážela zasloužený bronz. Petra Štolbová měla na zlato ještě o jeden zápas víc (tedy pět zápasů). Ve všech pěti zápasech ukázala chuť zvítězit a naprosto suverénně si došla pro své čtvrté zlato z G-turnaje v řadě! Za národní tým startovali z kadetů ještě Albatool Jahaf (1 vyhraný zápas), Tárik Abass (1 vyhraný zápas), Anas Hamdi, Kristýna Drobná a Sára Khattibová.

V juniorské kategorii se nejlépe prezentoval Karel Adam, který vyhrál svůj první zápas s chorvatským závodníkem (5:4), ve druhém kole porazil polského soupeře (8:6) a jeho postup zastavil až španělský protivník ve třetím zápase (1:3). Ani tento výkon bohužel tentokrát nestačil na medaili. Méně se vedlo dalším dvěma juniorským závodníkům - Patriku Nýčovi a Davidu Šimkovi, kteří si nedokázali poradit se svými soupeři již v prvním kole - Patrik s holanďanem (4:5) a David s Polákem (2:4).

Seniorské kategorie jsou na Austria open každoročně velice kvalitně obsazené. Kvalitu svých soupeřů na vlastní kůži pocítili Honza Jakubík (1:8 s německým soupeřem) a Dan Dostál, kterému los přiřkl čtvrtého nasazeného závodníka v kategorii. Dan se protivníka nezalekl a bojoval s ním velmi dobře, zápas však byl nucen ukončit kvůli zranění kolene, a tak za stavu 0:6 vyhlásili rozhodčím amerického závodníka vítězem.

Všem závodníkům děkujeme za jejich výkony podané v barvách České republiky a přejeme příjemně strávené prázdniny a hezké chvíle na dovolených a na týmových či reprezentačních kempech. Dalším turnajem, na kterém si budou moci změřit síly se špičkovými soupeři bude Polish open, konaný letos ve Varšavě poslední týden v srpnu. Kadetům přejeme také mnoho úspěchů na již zmíněném mistrovství Evropy ve Štrasburku, kam se Českou republiku vydá reprezentovat 7 nadějných mladých sportovců.

 

Pavel Pospíšek

Czech national team