Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Víkendový kemp kadetů

 O víkendu 16. - 17. května se uskutečnil další kemp ze série víkendových soustředění pořádaných pro pozvané kadety. Kritéria na tent...

 O víkendu 16. - 17. května se uskutečnil další kemp ze série víkendových soustředění pořádaných pro pozvané kadety. Kritéria na tento kemp byla obdobná jako na poslední soustředění konané v dubnu v Teplicích - tedy ročník narození 2001-2004, minimálně 6. KUP a doporučení oddílového trenéra. Nadějných sportovců se do Pelhřimova sjelo tentokrát celkem 23 a to z pěti různých oddílů z celé České republiky (Panter Humpolec, Kangsim Dojang, Cobra Dojang, Taejang Dojang a TKD Lacek).

Na plánu soustředění byly opět tři tréninky pod vedením Olgy Kudrnáčové a Pavla Pospíška, ve kterých měli atleti možnost si vyzkoušet plyometrické rozcvičky, náročnější kombinace do lap a odražečů a taktická řešení zápasových situací. Vzhledem k tomu, že za dva týdny se koná v rakouském Innsbrucku G-turnaj Austrian open, byl kemp zaměřen především na sparingy a na zápasovky. Kemp byl také poslední otevřenou příležitostí pro kadety v tomto školním roce - na kemp do Prahy se sjedou v červnu pouze sportovci vybraní na ME kadetů, které se bude konat začátkem července ve Štrasburku.

 Děkujeme všem zúčastněným a přejeme jim mnoho úspěchů a s těmi, kteří se nekvalifikují na ME se budeme těšit na další spolupráci s nimi po letních prázdninách.

 

Pavel Pospíšek

Czech national team