Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Swiss open 2015

O víkendu 7. - 8. března se konal mezinárodní G-turnaj Swiss open ve Švýcarském Montreux. Tento turnaj se otevírá několikátým rokem pouze ...

O víkendu 7. - 8. března se konal mezinárodní G-turnaj Swiss open ve Švýcarském Montreux. Tento turnaj se otevírá několikátým rokem pouze pro seniory a tak se ho Český národní tým zúčastnil v počtu 6 závodníků. V sobotu se v kategori do 68kg na tatami postavili Marek Trieb a Daniel Dostál, ani jednomu se však nepodařilo porazit francouzského soupeře a projít tak prvním zápasem.

V neděli byl tým o něco úspěšnější. Iveta Jiránková i Adriana Šimánková prošly svými prvními boji do čtvrtfinále. Tam bohužel obě závodnice narazily na zkušenější soupeřky - Iveta na polskou a Adriana na britskou závodnici - a zůstaly tak těsně před branami semifinále a stupňů vítězů. V mužských kategoriích se ještě vyrovnanými výkony předvedli Viktor Jankovský a Josef Med proti závodníkům z Kypru a Maroka, na soupeře však nestačili a po velmi vyrovnaných zápasech a těsném konečném skóre také vypadli z turnaje.

Turnaj poukázal na to, že je stále třeba se neustále zdokonalovat a pracovat na sobě, ale i přes nelichotivé výsledky věříme - a soudíme tak z jejich výkonů na tatami - že jsou atleti na správné cestě v přípravě na Mistrovství světa. Příští týden budou mít možnost spravit si chuť na dalším G-turnaji, Dutch open v Nizozemí.

 

Výsledky:

Adriana Šimánková (5. místo)

Iveta Jiránková (5. místo)

 

Pavel Pospíšek

Czech National Team