Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Stříbro z korejského turnaje World Taekwondo Hanmadang

O tomto víkendu vybojoval Ondřej Havlíček na světovém turnaji World Taekwondo Hanmadang stříbrnou medaili.Byla to vůbec první účast česk?...

Byla to vůbec první účast českého zástupce na tomto turnaji.

World Taekwondo Hanmadang je největší světový turnaj, který je zaměřený především přerážecí techniky (silové, přerážení do dálky, do výšky, exhibiční přerážení, soutěže týmů atp.), sebeobranu a technické sestavy poomsae. Turnaj pořádá Kukkiwon a zúčastnilo se ho na 4600 závodníků z celkem 62 zemí z celého světa. Letošní ročním měl i vůbec historicky první zastoupení z České republiky, takže o to více se jedná o opravdu velký úspěch pro celou reprezentaci ČR.

Ondřej se zúčastnil kategorie přerážení jednotlivců. Tam se mu podařilo vybojovat stříbrnou medaili a nechal tak za sebou silné reprezentanty např. z Vietnamu, Indonésie, Malajsie nebo Číny.

Soutěžil také v kategorii technických sestav. Tam byly ale spojeny dvě kategorie - senior 1 a senior 2. Bylo to velmi náročné, jelikož v kategorii bylo celkem 65 závodníků a Ondřej byl v kategorii nejstarší. Musel tak poměřit síly s soupeři o téměř dvacet let mladšími, kde byli i medailisté z MS. Ze 65 závodníků do finále postupovalo pouze 10, Ondřej zůstal pouze jednu příčku od postupu.

Doufáme, že se Ondřejovi podaří na některý z dalších ročníků vzít celý tým Moohwa a zúčastnit se i soutěže družstev. Tato kategorie bývá nejprestižnější a věříme, že Moohwa by dosáhla na medailové pozice.