Oficiální portal Českého svazu taekwondo

STŘÍBRO Z "INTERNATIONAL LILLE OPEN" (ETU A-CLASS)

 Česká národní reprezentace poomsae se pod vedením mistra Lee Young-jae vydala uplynulý víkend na první turnaj v tomto roce. A hned na jeden...

 Česká národní reprezentace poomsae se pod vedením mistra Lee Young-jae vydala uplynulý víkend na první turnaj v tomto roce. A hned na jeden z největších a nejprestižnějších turnajů v Evropě – International Lille Open. Tento turnaj je zařazen mezi ETU A Class turnaje, což je nevyšší soutěž v Evropě. Turnaje se zúčastnili zástupci nejlepších týmů z celé Evropy. Celkový počet se vyšplhal na 531 závodníků. Tento turnaj se díky své vysoké kvalitě dostapl do podvědomí i mimo Evropu. Důkazem toho je i účast reprezentantů národního týmu z Vietnamu, Tuniska, Saúdské Arábie nebo Alžírska. Českou reprezentaci na turnaji v Lille zastupovala naše seniorská špička -  Pavla Komrsková, Anh Vu Viet a Ondřej Havlíček.

Jako první do závodu nastoupil Anh Vu Viet v kategorii Senior 1 (18-30 let). Tato kategorie bývá nejobsazenější a nejprestižnější, a tak tomu také bylo na tomto turnaji. Anh měl ve své kategorii 46 soupeřů a do semifinálového kola postupovala polovina nejlepších. To se ale Anhovi - finalistovi z loňského Belgium Open a stříbrného z korejského turnaje Jeonju Open - i přes jeho velmi dobrý výkon bohužel nepodařilo. Postup do semifinále mu v silné konkurenci utekl jen o dvě místa.

Jako druhý nastoupil Ondřej Havlíček v kategorii Master 1 (41-50 let). Ondřej startoval v této kategorii, kde bylo celkem 25 závodníků, poprvé. Po úspěšném vyřazovacím kole postoupil do semifinále. Do semifinále postupovala polovina závodníků, a Ondřej postupoval z druhého místa. Do finálového kola pak postupovalo již jen osm nejlepších. I to se Ondřejovi podařilo a dokonce postupoval z prvního místa. Ve finále pak bojoval již mezi opravdu evropskou špičkou. Přestože do finálového kola byly vylosovány ne moc oblíbené sestavy, podařilo se Ondřejovi stanout na stupni vítězů. Obsadil druhé místo a přivezl domů krásnou stříbrnou medaili. První místo obsadil zkušený závodník z Portugalska, třetí místo obsadil závodník z Itálie a Velké Británie.

Jako poslední nastupovala Pavla Komrsková v kategorii Senior 2 (31-40 let). Pavla měla ve své kategorii, kde bylo celkem 27 závodnic, mnoho skvělých soupeřek. Pavla předvedla skvělý výkon. Z vyřazovacího kola postoupila do semifinále. Tam na ni ale čekaly dvě nejtěžší sestavy, a i když se s nimi poprala velmi srdnatě, na postup do finále to bohužel nestačilo. Pavla skončila celkově na 11. místě, což je také velký úspěch.

Ondřej a Pavla startovali ještě v kategorii páry +31 let, kde si oba dělali velký zálusk na další medaili. Na minulém Mistrovství Evropy, které se konalo v Srbsku, vybojovali v této kategorii bronzovou medaili. Proto také patřili mezi favority. Po skvělém výkonu v semifinálovém kole postoupili do finále. Na medailové umístěni ale tentokrát bohužel nedosáhli.

Na International Lille Open byli pozváni i naši mezinárodní rozhodčí – Petr Limprecht, Martin Moták a Martina Strnadová. Ti se ještě spolu s Michalem Mocou zúčastnili a úspěšně završili další školení pro mezinárodní rozhodčí, které se konalo týden před tím v Paříži. Naši mezinárodní rozhodčí jsou ve světě velmi uznávaní a patří mezi špičku. I proto jsou zváni na ty nevyšší turnaje, jako jsou Mistrovství Evropy a Mistrovství světa.

Pro celé české taekwondo WTF se jedná o velký úspěch a můžeme doufat, že v této sezóně budou následovat i další medaile a úspěchy na mezinárodních soutěžích. Vrcholem letošní sezóny bude Mistrovství Evropy, které se bude konat začátkem května na řeckém ostrově Rhodos.