Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Stříbrná medaile z mistrovství Evropy kadetů!

Česká reprezentace Taekwondo WTF se zúčastnila 3. - 5. 7. mistrovství Evropy ve Schlitigheimu se sedmi nadějnými kadety. Celkově se jednalo o ...

Česká reprezentace Taekwondo WTF se zúčastnila 3. - 5. 7. mistrovství Evropy ve Schlitigheimu se sedmi nadějnými kadety. Celkově se jednalo o již 5. mistrovství pro tyto kategorie a zatím nejlepším výkonem pro české barvy byla bronzová medaile z roku 2009.

Jako první do bojů zasáhla nejmladší členka týmu Sára Khattibová. V prvním kole však nedokázala překonat srbskou soupeřku a z turnaje tak vypadla po vyrovnaném zápase za skóre 1:4. Na své soupeře tentokrát bohužel nestačili ani Tárik Abass (Španělsko), Petra Štolbová (Velká Británie), Albatool Jahaf (Srbsko) a Natálka Benešová (Velká Británie). Všichni ze sebe vydali maximum, ale štěstí jim nepřálo a tak se z vítězství radovali jejich soupeři a soupeřky.

Výborně se prezentoval Anas Hamdi, který se probojoval až k branám semifinále. V prvním zápase porazil polského závodníka 5:3 a v dalším kole předvedl opět kvalitní výkon, když porazil ruského reprezentanta v náhlé smrti na zlatý bod. Anas postupoval do čtvrtfinále a medaile byla na dosah. V boji o medaili narazil na tureckého soupeře, který po velmi vyrovnaném a emotivně vypjatém zápase Anase porazil 11:9 a nakonec si došel až pro stříbrnou medaili.

Kristýna Drobná, která byla na takto vrcholové akci poprvé, si vedla skvěle hned od začátku. Ve svém prvním zápase otočila skóre a svou soupeřku (mimochodem vítězku letošního Spanish open) porazila jednoznačně 12:3. V semifinále se pak utkala s chorvatskou reprezentantkou a po výsledku 10:8 si zajistila postup do finále. Tam se potkala s tureckou zápasnicí, na kterou již však bohužel nestačila a tak i po kvalitním výkonu Kristýny zápas skončil 5:9 a ze zlaté medaile z mistrovství Evropy se radovala Turkyně. I přesto, že její cesta neměla zlatou tečku, Kristýna si svým výkonem stříbrnou medaili z mistrovství Evropy rozhodně zasloužila.

Naši mladí reprezentanti ukázali, že nám roste velmi silná generace závodníků, kteří jsou schopni být kvalitními soupeři i zástupcům těch nejsilnějších států v taekwondo. Kristýně patří naše obrovská gratulace a všem ostatním účastníkům přejeme mnoho dalších úspěchů v juniorských kategoriích, ať už v na domácích turnajích či v zahraniční konkurenci.

Kristýna Drobná: 2. místo (2 vyhrané zápasy)

Anas Hamdi: 5. místo (2 vyhrané zápasy) 

 

Pavel Pospíšek

Czech national team