Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Soustředění národního týmu v Karpaczi

Třetí únorový týden, v termínu polských jarních prázdnin se konalo soustředění polského týmu AZS Poznaň. Český národní tým je již...

Třetí únorový týden, v termínu polských jarních prázdnin se konalo soustředění polského týmu AZS Poznaň. Český národní tým je již tradičním hostem a i letos jsme vyrazili do Karpacze, malého městečka na polské straně Krkonoš.

Kromě národního týmu vyjeli za hranice v rámci přípravy na Mistrovství Evropy a světa i výběr kadetů. Kromě týmu z Poznaně se během týdne na soustředění vystřídaly i kluby ze Zgorzelce a Bogatynii. O sparingpartnery nebyla tedy pro český tým nouze, na trénincích se scházelo pravidelně kolem padesáti až šedesáti lidí.

Ve vedení tréninků se střídali čeští a polští trenéři, a tak měli všichni možnost vyzkoušet si jiné tréninky a jinou metodiku, než tu, na kterou jsou zvyklí. Milým překvapením byla návštěva a účast na trénincích německé bronzové olympijské medailistky z Londýna 2012, Heleny Fromm.

Atmosféra na kempu byla příjemná a některým se podařilo navázat i bližší kontakty s polskými kolegy a kolegyněmi. Nejbližším turnajem po tomto přípravném kempu bude pro seniory Swiss open, konaný tento rok v Montreux, pro juniory pak o týden později Dutch open v Eindhovenu.

 

Pavel Pospíšek

Czech National Team