Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Povedené výkony na Swedish Open Poomsae 2023

Česká reprezentace poomsae se během uplynulého víkendu zúčastnila turnaje Swedish Open Poomsae zařazeného do rankingu G1. V hlavním městě Stockholmu se tak po dvouměsíční pauze setkala celá evropská špička. O skvělé a zatím své nejlepší umístění se postaral Martin Horák v kategorii U30, který obsadil skvělé 5. místo! Po dvou vyřazených soupeřích nestačil ve čtvrtfinále na finského protivníka, který nakonec dokráčel pro stříbrnou medaili.

Povedené výkony na Swedish Open Poomsae 2023

Další úspěch zaznamenala kadetka Irena Lee, která se v konkurenci 25 soupeřek probojovala do finále a obsadila 7. místo.

Ze seniorek se do druhého kola probojovala Judita Hájková a Julie Šlesingerová. Julii se při premiérové účasti na turnaji G-1 mezi seniorkami podařilo postoupit přes finskou soupeřku. V dalším kole nestačila na světovou jedničku a pozdější vítězku turnaje z Dánska. Anh Vu Viet ze seniorské kategorie prošel přes domácího závodníka, v dalším kole bohužel nestačil na budoucího medailistu rovněž z Dánska.

Juniorky Hana Lee a Michaela Baštecká se probojovaly ze svých skupin s 25 soupeřkami do semifinále. Hana Lee se nakonec umístila na 16. místě a Michaele Baštecké o jednu příčku uniklo finále – získala místo deváté.

Finálovou účast a celkové 8. místo vybojoval seniorský pár Hana Vu a Anh Viet Vu.

Na turnaj obdrželi pozvánku i dva naši mezinárodní rozhodčí Petra Novotná a Martin Moták.

Další výsledky:

Hana Vu (U30) první kolo

Ludmila Rosenbaumová první kolo

Ngoc Son Vu první kolo

Tomáš Markov první kolo

Tomáš Přinda (junioři) 13. místo

 

Děkujeme všem za výkony a reprezentaci!

Petra Novotná