Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Petra Štolbová a Hana Flégrová vezou stříbro a bronz z Mistrovství Evropy v olympijských vahách!

O další skvělý úspěch pro české taekwondo se postaraly Petra Štolbová a Hana Flégrová, které právě vybojovaly medaile na Mistrovství Evropy v olympijských vahách v estonském Talinnu. Petra Štolbová navázala na stříbrný úspěch na červnových Evropských hrách a pro Hanu Flégrovou to je první medaile z vrcholné akce. Mistrovství je zároveň důležitou částí přípravy na nadcházející olympijskou kvalifikaci.

Petra Štolbová a Hana Flégrová vezou stříbro a bronz z Mistrovství Evropy v olympijských vahách!

Petra Štolbová ve váhové kategorii do 67 kg prošla prvním kolem se švédskou soupeřkou Tindrou Andersson vítězně 2:0. Přes zaváhání v druhém kole proti Makendonce Miljaně Reljikj zvítězila 2:1 a v semifinále předvedla bezchybný výkon proti špičkové Španělce Cecilii Castro Burgos. Ve finále nestačila na soupeřku ze Srbska Aleksandru Perišič. „Velmi pozitivně hodnotím Petry výkony, jelikož startovala v kategorii do 67 kg a předvedla super zápasy se závodnicemi z první desítky olympijského rankingu,“ hodnotí výkon Štolbové hlavní trenér reprezentace Viktor Jankovský.

Hana Flégrová v kategorii do 57 kg prošla prvním kolem přes soupeřku Ingibjorg Gretarsdottir z Islandu vítězně 2:0 a poté se potkala s nasazenou jedničkou z Holandska Bodine Schoenmakers. Napínavé první kolo dopadlo ve prospěch Flégrové a výhru obhájila i v druhém kole a výsledkem 2:0 postoupila do semifinále. Tam nestačila na srbskou závodnici Nadju Tesič, která si nakonec dokráčela pro zlato. „Hana byla dnes velmi koncentrovaná a svým steppingem si vytvářela příležitosti k využití svých skvělých úderů a pokračovala v boji blízko. V druhém boji s nasazenou jedničkou byla trpělivá a zvládla ho velmi dobře takticky,“ hodnotí výkon své svěřenkyně Viktor Jankovský.

O dvě pátá místa se postaraly zkušené závodnice Dominika Hronová a Iveta Jiránková. Hronová nastoupila rovněž v kategorii do 57 kg, kde v prvním kole porazila Leylu Bashirovou z Ázerbájdžánu 2:0. Čtvrtfinále dopadlo vítězně pro soupeřku z Ukrajiny Dianu Krush, která nakonec vybojovala stříbrnou medaili. Iveta Jiránková ve váze do 67 kg zvítězila v prvním kole nad Justynou Kowalkowskou z Polska. Ve čtvrtfinále bohužel nestačila na španělskou závodnici Cecilii Castro Burgos a odváží si tak páté místo.

Mužský zástupce Tomáš Sittek v kategorii do 80 kg nestačil na Rustama Odinaeva ze Srbska.

Zároveň náš ženský seniorský tým obsadil 3. místo v celkovém bodování.

 

Petra Novotná