Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Lenka Šimečková vyhrála zlatou medaili na Mistrovství světa taekwondo v para poomsae!

Lenka Šimečková vybojovala další cenný kov na vrcholném šampionátu! Z 10. Mistrovství světa taekwondo v para poomsae ve mexickém Veracruzu přiváží zlatou medaili!

Lenka Šimečková vyhrála zlatou medaili na Mistrovství světa taekwondo v para poomsae!

Lenčina sbírka medailí se tak rozrostla o další významný kousek:

2023 World Para Taekwondo Championships, Mexico

2019 World Para Taekwondo Championships, Turkey

2019 European Para Championships, Italy

2018 European Para Championships, Bulgaria

2017 World Para Taekwondo Championships, London

2016 European Para Championships, Poland

Jsme na Lenku hrdí a děkujeme jí za to, že s neskutečnou odhodlaností reprezentuje naši zemi!

Obrovské díky patří také Hance Vu, která Lenku po celou dobu doprovázela a bez které by Lenka nemohla svůj sen uskutečnit. Hanka k Lenky cestě a výkonu dodává:

“Po čtyřech letech Covidu se nám konečně podařilo splnit Lenčin dlouho očekávaný sen. Přivézt ten nejcennější kov z Mistrovství světa. Navzdory složitostem před odletem, velké únavě z velice náročné cesty, kdy jsme byli na nohou více než 24 h, se to Lence konečně povedlo.

Před nástupem na plochu jsme se s Lenkou nejvíce soustředili na to, aby si svůj moment na ploše co nejvíc užila a ukázala všem, co umí a v čem je bezkonkurenční. Bylo to pro ni poprvé, co závodila na vyvýšené ploše. Nicméně si hlas nervozity nenechala pustit do hlavy, soustředila se na náš stanovený cíl a podala opravdu ten nejlepší výkon, který jsem od Lenky kdy viděla.

Na Lence bylo vidět, jak nastupuje s hrdostí a s chtíčem to všem ukázat. Sipjin i Pal jang zajela absolutně bez chyby a na jedničku. Byla jsem naprosto dojata.

Velice jí pomohla i skutečnost, že od posledních velkých závodů v Turecku mohla konečně vidět své známé z ostatních států. Para Taekwondo má úžasnou komunitu lidí s vřelým srdcem, kteří se navzájem neskutečné podporují. Lenka, a všichni Para závodnici, jsou obrovskou inspirací pro všechny. Lenka neustále dokazuje svou píli, silnou vůli a zodpovědným přístupem k tréninkům, že i pres všechny bolesti, nesnáze a překážky, které ji život přinesl, se člověk vždycky může dostat tam kam chce. K Lence chovám opravdu velký obdiv. Je to naše opravdová hrdinka.

Její vítězství je naprosto zasloužené, ale je nutno podotknout, ze patří nejen Lence, ale i všem, kteří Lenku neustále podporují. Všem mockrát děkujeme. Je to nepopsatelný pocit a obrovská radost!”