Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Dvě zlaté medaile ze Serbia open a celkové 3. místo v juniorech!

 Velmi úspěšný víkend má za sebou český národní tým na mezinárodním turnaji G-1 Serbia open. Na posledním přípravném turnaji před b...

 Velmi úspěšný víkend má za sebou český národní tým na mezinárodním turnaji G-1 Serbia open. Na posledním přípravném turnaji před blížícím se ME juniorů ukázaly dvě naše závodnice svou formu a nenašly ve svých kategoriích přemožitelku.

Adriana Šimánková v sobotu zvítězila ve 4 zápasech za konečného stavu zápasů 10:1, 7:1, 5:2 a ve finále dokonce 13:3. Michaela Kubíková pak v neděli ve třech zápasech porazila tři řecké soupeřky 17:4, 8:1 a ve finále 10:7. Mezi dalšími, kdo startovali v Bělehradě za českou reprezentaci, byla Iveta Jiránková, která prvním zápasem hladce prošla do čtvrtfinále, kde bohužel těsně 0:1 nestačila na mistryni světa z Mexika Carmen Morton (AUS) a skončila na 5. místě, nebo David Šimek a Viktor Jankovský, kterým vítězství uniklo jen těsně v náhlé smrti. Nedařilo se tentokrát ani Patriku Nýčovi, který podlehl chorvatskému závodníkovi.

Dvě zlaté medaile v juniorských kategoriích zajistily české reprezentaci celkové 3. místo v týmech v kategorii juniorů za velmocemi Taekwondo jakými jsou Německo (1. místo) a Španělsko (2. místo)! Děkujeme všem za předvedené výkony a gratulujeme!