Oficiální portal Českého svazu taekwondo

David Šimek bronzový na Dutch open!

 Druhý březnový víkend vyjela česká reprezentace do holandského Eindhovenu hájit národní barvy na turnaj Dutch open, jeden z největších ...

 Druhý březnový víkend vyjela česká reprezentace do holandského Eindhovenu hájit národní barvy na turnaj Dutch open, jeden z největších G-turnajů v Evropě. Letos vyjel Czech national team ve slušném počtu a společně s lidmi, kteří startovali za Czech team, bylo závodníků české národnosti na turnaji celkem 25.

Z 16 členů národního týmu se podařilo 10 z nich projít svým prvním zápasem, což považujeme na turnaji, jako je Dutch open, za skvělý výkon. Dalšími koly se pak ještě probojovala Áďa Šimánková, která ve svém třetím zápase prohrála v náhlé smrti a skončila tak ve čtvrtfinále; Dominika Hronová, pro níž skončila cesta za medailí také ve čtvrtfinále po dvou vítězných zápasech; Viktor Jankovský, který ve svém druhém zápase nedal šanci svému soupeři  a smetl ho 12:0, ale ve třetím kole prohrál těsně 1:2 s bulharským reprezentantem, taktéž ve čtvrtfinále a David Šimek, který si také poradil se svým druhým protivníkem a v semifinále po napínavém zápase šel do náhlé smrti, kde bohužel pro nás rozhodčí přiřkli vítězný bod z pěsti soupeři. David si tak svým skvělým výkonem zajistil bronzovou medaili.

Za Czech team se ještě výborně prezentoval Michal Polák z teplického oddílu, který na svém vůbec prvním G-turnaji vyhrál 2 zápasy a ve svých 10 letech si odvážel s sebou z Holandska bronzovou medaili. 

Czech National Team:

David Šimek - 3. místo (2 vyhrané zápasy)

Adriana Šimánková - 5. místo (2 vyhrané zápasy)

Viktor Jankovský - 5. místo (2 vyhrané zápasy)

Dominika Hronová - 5. místo (2 vyhrané zápasy) 

Iveta Jiránková - 5. místo (1 vyhraný boj)

Kristýna Drobná - 5. místo (1 vyhraný boj) 

 

Czech Team:

Michal Polák - 3. místo (2 vyhrané zápasy)