Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Česká výprava se vrací domů z Mistrovství světa seniorů

 V uplynulém týdnu (12. - 18. května) se v ruském Čeljabinsku konalo mistrovství světa seniorských kategorií, tedy jeden z nejprestižnějš...

 V uplynulém týdnu (12. - 18. května) se v ruském Čeljabinsku konalo mistrovství světa seniorských kategorií, tedy jeden z nejprestižnějších turnajů v taekwondu vůbec. Českou republiku na tento turnaj vyjeli reprezentovat tři závodníci: v kategorii SF-62kg Adriana Šimánková, SF-67kg Iveta Jiránková a mužské váhovce SM-74kg Viktor Jankovský, kteří byli nominováni na základě předchozích výkonů a výsledků.

Jako první se prezentoval Viktor, který ve středu nastoupil v prvním zápase proti soupeři z Guatemaly, stříbrnému medailistovi z Panamerických a karibských her. Velice vyrovnaná tři kola vedla k nerozhodnému stavu 5:5 a o vítězi musela rozhodnout náhlá smrt. Zde se Viktorovi podařilo zasáhnout soupeře jako první a tak po emotivně vypjatém zápase postupoval do druhého kola. Ve druhém zápase Vikimu nastoupil již známý soupeř z Portugalska, se kterým na minulých turnajích již svedl pár zápasů. Svému soupeři dal pořádně zabrat, ale Portugalec si své vítězství pohlídal a přes Viktora postupoval dále za skóre 0:5. Našemu závodníkovi tak byl zastaven postup v turnaji po jednom vyhraném zápase.

V pořadí druhá šla ve čtvrtek bojovat Iveta Jiránková. Do prvního kola jí los přisoudil soupeřku z Jordánska. Ta měla v zápase s Ivetou bohužel navrch a ačkoliv ze sebe naše závodnice vydala maximum, na svou soupeřku nestačila a prohrála 1:9. Její postup turnajem tak byl zastaven hned z kraje.

Posledním želízkem v ohni byla Adriana Šimánková, jejíž váhová kategorie prodloužila pobyt českých sportovců v Rusku až do pondělí. Ve svém prvním zápase narazila na soupeřku z Itálie. V zápase Adriany se bohužel pro nás projevilo zranění kotníku, jež utrpěla při tréninku pár dní před zápasem. Zápas sice dokončila, své soupeřce však podlehla 1:8 a tak byla i ona vyřazena z turnaje.

Po skončení turnaje se vrací naši atleti zpět do České republiky sice bez medaile z vrcholného turnaje, zato však bohatší o cenné zkušenosti, které při správném tréninku uplatní na dalších prestižních turnajích. Děkujeme jim za reprezentaci naší země a přejeme do budoucna mnoho dalších úspěchů.

 

Pavel Pospíšek

Czech national team