Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Česká výprava na mistrovství Evropy juniorů

 Na letošní mistrovství Evropy juniorských kategorií vyjelo hájit české barvy celkem pět nadějných závodníků. Tento rok se událost kon...

 Na letošní mistrovství Evropy juniorských kategorií vyjelo hájit české barvy celkem pět nadějných závodníků. Tento rok se událost konala v lotyšském Daugavpils, v druhém největším městě země. Na ME se sjeli zástupci z neuvěřitelných 45 zemí evropského politického regionu.

Jako první do bojů vstoupil Karel Adam a Dominika Hronová. Karel v prvním zápase bez problémů přešel přes arménského reprezentanta 17:5 a v dalším kole nastoupil proti Řekovi. Od prvních okamžiků se ujal vedení, které se mu však nepodařilo udržet po celou dobu zápasu a tak zápas směřoval do náhlé smrti. Tam se k naší smůle radoval zástupce Řeků a pro Karla tak postup turnajem skončil. Dominika nastoupila proti Maďarce a podařilo se jí jako první zaskórovat. Bohužel se soupeřce podařilo skóre otočit a pozdější bronzová medailistka z Maďarska tak vyhrála 7:2.

Další dny byly ve znamení ostatních českých reprezentantů. Následovala kategorie, ve které se prezentovala Michaela Kubíková. Los Míše přisoudil soupeřku z Ruska, která se k ní musela probojovat předzápasem. Po emotivně velmi vypjatém zápase však ukazatel skóre hlásil stav 12:8 pro Rusko a to i přes obrovskou snahu Míši srovnat skóre na konci zápasu. Ruská závodnice se později radovala opět z bronzové medaile na turnaji.

David Šimek nastoupil proti soupeři z Kypru. Na konci zápasu selhání hlavního rozhodčí způsobilo, že i David se dostal za stavu 18:18 do náhlé smrti a podobně jako jeho kolega Karel ani on neměl na zlatý bod štěstí. Jako poslední do bojů vstoupila Adriana Šimánková, která, podobně jako Míša nastoupila, proti Rusce. Zápas skončil 2:5 v náš neprospěch a to přes jasně trefenou hlavu, která by stav zápasu srovnala. Náš nesouhlas a nevole nezmohly nic ani tentokrát a ruská závodnice se radovala z postupu a následně i z bronzového umístění na turnaji.

Mistrovství Evropy našim závodníkům ukázalo, že je třeba stále na některých věcech pracovat a že je třeba zůstat skromný a tvrdě opět pracovat. Nicméně bychom rádi vyjádřili uspokojení nad výkony našich závodníků, kterým k postupu vždy chyběl jen malý kousek. 

 

za Czech national team

Pavel Pospíšek