Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Albert Ludwig přiváží bronz na Mistrovství Evropy juniorů!

Po medailích Petry Štolbové a Hany Flégrové přiváží bronz také juniorský reprezentant Albert Ludwig z Mistrovství Evropy juniorů, které probíhalo současně s Mistrovstvím Evropy v olympijských vahách v estonském Talinnu. Pro Ludwiga se jedná o první medaili z vrcholné akce a teprve o druhý kov pro Česko mezi mužskými zástupci vůbec.

 

Albert Ludwig přiváží bronz na Mistrovství Evropy juniorů!

Albert Ludwig nastoupil v kategorii do 78 kg jako nasazená dvojka. Prvním zápasem proti maďarskému soupeři prošel jednoznačně 2:0. Ve druhém zápase narazil na silného Itala, kde se rozhodovalo až ve třetím kole, které Ludwig zvládl lépe. Semifinálový boj s polským soupeřem začal vítězně v prvním kole pro Ludwiga. Po prohraném druhém kole nastoupil Ludwig odhodlaně a v rozhodujícím kole vedl 8:0, ale polský reprezentant zatlačil a dorovnal. Dvě vteřiny před koncem Ludwig inkasoval bod z klinče a už nestihl zareagovat. Z turnaje si tak odváží bronzovou medaili.

„Albert se bohužel letos potýkal se zraněními, zlomený nos a zlomená kost v kotníku, která přibrzdila přípravu. Do tréninku se vrátil necelé dva měsíce před vrcholem a bronz je skvělý výsledek,“ hodnotí výkon svého svěřence hlavní trenér reprezentace Viktor Jankovský.

Juniorská reprezentantka Natálie Šikýřová v kategorii do 55 kg zvítězila v prvním kole nad Saadat Abasovou z Ázerbájdžánu, v dalším nestačila na Turkyni Silu Irmak Uzuncavdar. Kryštof Parůžek kategorii do 63 kg prohrál v prvním kole s Francouzem Badisem Saibem.

Petra Novotná