Oficiální portal Českého svazu taekwondo

5 MEDAILÍ ZE SLOVENIA OPEN G1

 Velmi povedený víkend má za sebou reprezentace kyorugi, která vyjela na první G-turnaj v novém roce do Slovinska. Velká část našich junior...

 Velmi povedený víkend má za sebou reprezentace kyorugi, která vyjela na první G-turnaj v novém roce do Slovinska. Velká část našich juniorů má za sebou přechod z kadetské kategorie a tedy jsme byli v očekávání, jak se jim bude dařit.

Bronzovou medaili získala Natálie Benešová, která ve čtvrtfinále zvítězila nad Chorvatkou, ale v semifinále bohužel nestačila na celkovou vítězku Nikolett Nagy. Petra Štolbová prošla třemi zápasy až do finále, kde však s bolavou rukou podlehla Anně Taslak. Druhé stříbro přidala Kristýna Drobná v kategorii do 63 kg. Hned v prvním boji se opakovalo semifinále z ME kadetů s Mateou Horvat a i tady byla Kristýna šťastnější, přestože několikrát zaspala. Semifinále bylo o poznání lepší a jednoznačnější. Ve finále pak zvítězila silnější Srbka Nada Savkovič. Dalším medailistou se stal David Šimek, který měl svůj den. Zvítězil ve třech bojích 15:3, 8:7, 5:3 a až ve finále podlehl chorvatskému borci 6:11.

V seniorské kategorii se Markovi Triebovi podařilo probojovat přes Srba. V 2. kole se utkal s řeckým bojovníkem a napínavý zápas rozhodl až v závěrečných sekundách technikou do hlavy. Ve čtvrtfinále se mu nepodařilo prosadit proti mladému Izraelci. Prvním bojem prošel také Petr Štefl.

Zlatou medaili získala Sára Khattibová startující za CZECH TEAM po 4 vítězstvích, z toho dvakrát 12:0.

Celkově se CZECH TEAM umístil na výborném 10. místě ze 139 týmů a v juniorských kategoriích dokonce na 6. příčce. Všem závodníkům děkujeme za jejich předvedené výkony a těšíme se na další úspěchy.

Výsledky:
1. místo (4 vyhrané boje) Sára Khattibová 
2. místo (3 vyhrané boje) David Šimek
2. místo (3 vyhrané boje) Petra Štolbová
2. místo (2 vyhrané boje) Kristýna Drobná
3. místo (1 vyhraný boj) Natálie Benešová