Oficiální portal Českého svazu taekwondo

2x BRONZ NA ONLINE OTEVŘENÉM ME V POOMSAE

Dva cenné kovy putují do České republiky zásluhou Ondřeje Havlíčka a Michaely Baštecké z Online Daedo otevřeného mistrovství Evropy poomsae, které proběhlo ve dnech 4.-10. května 2020. V obrovské konkurenci se dařilo i dalším členům české reprezentace a vybraným zástupcům SCM.

2x BRONZ NA ONLINE OTEVŘENÉM ME V POOMSAE

I přes aktuální nelehkou dobu způsobenou šířením nového typu koronaviru se evropská organizace Taekwondo World Taekwondo Europe rozhodla uspořádat Mistrovství Evropy Poomsae a sice v netradičním online pojetí. Uplatnila se tak nesporná výhoda disciplíny technických sestav Poomsae, které lze cvičit individuálně a zároveň porovnat své výkony v online prostředí s ostatními soupeři. Vzhledem ke zrušení nadcházejícího Mistrovství světa v dánském Herningu bylo Mistrovství Evropy otevřeno pro závodníky z celého světa a zúčastnilo se ho tak přes 1200 závodníků ze 75 zemí.

Čeští zástupci se dokázali prosadit hned v několika kategoriích, které často čítaly přes 100 závodníků. O největší úspěch se postaral zkušený reprezentant Ondřej Havlíček, který obsadil třetí příčku v seniorské kategorii. Skvělý výsledek také předvedl Anh Viet Vu, který se v nabité kategorii senioři do 30 let se 107 soupeři umístil na 10. místě. Ze zástupců SCM zazářila Michaela Baštecká, která brala bronz v kategorii kadetek a finalistky Laura Nosková (7.místo) a Irena Lee (8.místo).

Vedení reprezentace hodnotí proběhlé mistrovství velmi pozitivně. „Jako vedoucí reprezentace celou akci hodnotím velmi přínosně. Vzhledem k tomu, že závodníky hodnotili pouze kvalitní mezinárodní rozhodčí z celého světa, jedná se opravdu o velký úspěch srovnatelný s klasickým ME. Jak pro reprezentaci, tak pro SCM se jedná o další důležitou motivaci. Moc všem závodníkům děkuji za skvělou reprezentaci.“ uvádí Petr Limprecht, vedoucí reprezentace poomsae a dodává „Je to také potvrzení, že Taekwondo lze cvičit opravdu vždy a za všech okolností.“

Díky velkému úspěchu celé akce byl oznámen další online turnaj, tentokrát zaměřený na barevné pásky, para závodníky a freestyle poomsae. Turnaj proběhne v termínu 15.-21.6. a česká reprezentace nebude chybět.

Kompletní výsledky:

Děti 2 - barevné pásky (61 zavodníků): Irena Lee, finále, 8. místo 

Kadetky - barevné pásky (78):

Michaela Baštecká, finále, 3.-4. místo (BRONZ)

Laura Nosková, finále, 7. místo

Kristýna Žáková, semifinále, 25. místo 

Michaela Rosenbaumová, semifinále, 39. místo 

Karolína Hroudová, kvalifikace

Kadeti - barevné pásky (38): Vojtěch Beneš, semifinále, 11. místo 

Kadetky - černé pásky (119): Hana Lee, semifinále, 53. místo  

Juniorky (127):

Kateřina Svítilová, semifinále, 52. místo 

Ludmila Rosenbaumová, semifinále, 55. místo 

Judita Hájková, semifinále, 58. místo 

Junioři (91): Tomáš Markov, kvalifikace

Seniorky U30 (113):

Hana Vu, semifinále, 33. místo 

Anna Miškovská, semifinále, 34. místo 

Kateřina Skotnicová, semifinále, 56. místo 

Senioři U30 (107):

Anh Viet Vu, semifinále, 10. místo 

Martin Horák, semifinále, 47. místo 

Jan Hlavsa, kvalifikace 

Senioři U50 (62): Ondřej Havlíček, finále, 3.-4.místo (BRONZ)

 

Petra Novotná

Petr Limprecht