Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Petra Štolbová vybojovala historickou účast českého taekwonda na olympijských hrách v Paříži!

Sen se stal skutečností, české taekwondo poprvé po 24 letech vyšle svého zástupce na olympijské hry! Tou vyvolenou je Petra Štolbová, která své místo vybojovala na evropském kvalifikačním turnaji v bulharské Sofii. Jedno vítězství také dělilo od postupu na hry druhou českou reprezentantku Dominiku Hronovou.

Petra Štolbová vybojovala historickou účast českého taekwonda na olympijských hrách v Paříži!

„Neskutečná radost, sen se stal skutečností a riskantní tah se změnou kategorie se vyplatil,“ jsou první slova dojatého Viktora Jankovského, hlavního trenéra reprezentace. Petra Štolbová, která standardně startuje v nižší váhové kategorii, nyní nastoupila ve váze +67 kg a to se ukázalo jako skvělý tah. Ve čtvrtfinále porazila bývalou evropskou šampionku Aleksandru Kowalczuk z Polska a v klíčovém semifinále si poradila s izraelskou soupeřkou Danou Azran. Tím získala jedno ze dvou účastnických míst do Paříže!

Dominika Hronová v kategorii do 57 kg také vybojovala dva zápasy, po prvním vyhraném nad Rakušankou Melanií Kindl prošla čtvrtfinále přes Martinu Atanasovou z Bulharska. V semifinálovém boji o postup narazila na soupeřku z Ruska Taťjanu Mininu, několikanásobnou mistryni Evropy a medailistku z MS, na kterou těsně nestačila a z turnaje si tak odváží první nepostupovou pozici a bronzovou medaili.

První mužský zástupce Adam Jochman ve váhové kategorii nad 80 kg zvítězil v prvním kole nad soupeřem z Bosny a Hercegoviny, ve čtvrtfinálovém zápase nestačil na Andrije Harbara z Ukrajiny. Tomáš Sittek bojující ve váze do 68 kg bohužel neprošel prvním bojem přes protivníka z Holandska.

Všichni ukázali maximální odhodlání a bojovnost, a přestože někteří postup nevybojovali, každý krok na tatami na této vrcholné úrovni je pro ně cennou zkušeností. Děkujeme z celého srdce za skvělou reprezentaci, maximální nasazení a krásné výkony. A těšíme se na viděnou v Paříži!

 

ČSTKD, PN

Foto: Adéla Kukačková