Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Petra Štolbová bronzová na Mistrovství Evropy!

Po úspěšné kvalifikaci na olympijské hry vybojovala Petra Štolbová bronz na Mistrovství Evropy v Bělehradě. Blízko medailím byly i Iveta Jiránková a Dominika Hronová, které přiváží 5. místo.

Petra Štolbová bronzová na Mistrovství Evropy!

Výkon Petry Štolbové (kategorie do 62 kg) hodnotí hlavní trenér reprezentace Viktor Jankovský: „Petra podala bezchybný výkon v prvních dvou bojích, kde neměla nejlehčí soupeřky. Obzvlášť čtvrtfinále nás těší, jelikož zvítězila nad Řekyní, kterou se nám zatím nedařilo porazit.“ V semifinále to bylo vyrovnané. První kolo Petra ztratila, ale v druhém se dostala kopem do hlavy do vedení, avšak hned vzápětí inkasovala a skóre se již nezměnilo. „Velmi důležitá medaile před nejdůležitějším startem v kariéře,“ uzavírá Viktor Jankovský.

Další povedené výkony podaly reprezentantky Dominika Hronová (do 53 kg) a Iveta Jiránková (do 73 kg), kterým chyběl k medailím jen kousek.

Reprezentanti Hana Flegrová v kategorii do 57 kg a Albert Ludwig ve váze do 80 kg obsadili 9. místa. Tomáš Neshyba v kategorii do 74 kg pak 17. místo.

Tým vedle hlavního trenéra doprovázeli kouč Anton Zherebchevskyi a fyzioterapeut Jan Ludvík.

Děkujeme za bojovné nasazení a gratulujeme k důležité medaili!

 

Foto: Adéla Kukačková

Petra Novotná