Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Medailové žně na Oceania Taekwondo G2 Poomsae Online Championships

Již jsme si zvykli na přesun závodních klání do online podoby, kterých se pravidelně účastní i česká reprezentace poomsae. Tentokrát reprezentanti „zamířili“ na Oceania Taekwondo G2 Poomsae Online Championships, který je zařazen dokonce do série G2 turnajů.

Po tři květnové víkendy se postupně představili zástupci reprezentace A a SCM a zaznamenali skvělá umístění. Hned první závodní víkend úspěšně postoupila ve velmi nabité kategorii juniorek Kateřina Svítilová do semifinále. Celkově se pak umístila na pěkném 16. místě.

Druhý závodní víkend na mezinárodním online šampionátu přinesl hned několik úspěchů pro české zástupce. První zlato pro ČR vybojovala v kategorii kadetek barevných pásků Klára Bulíčková.

Povedené finálové výkony přinesly skvělé umístění i dalším zástupcům SCM:

2. místo Tomáš Přinda (junioři)

2. místo Julie Šlesingerová (juniorky)

3. místo Michaela Baštecká (junorky)

3. místo Vincent Vorlíček (junioři)

5. místo Kristýna Žáková (kadetky)

5. místo Jiří Beránek (junioři)

6. místo Vojtěch Beneš (junioři)

6. místo Laura Nosková (juniorky)

7. místo Marie Bulíčková (juniorky)

8. místo Irena Lee (děti)

O největší úspěch se postarali reprezentanti Ondřej Havlíček a Anh Vu Viet, kteří vybojovali cenné kovy v nejatraktivnějších seniorských kategoriích zařazených do rankingu G2. Anh v kategorii Senioři do 30 vybojoval bronz a Ondra ve své kategorii Senioři do 50 porazil všechny své soupeře a dosáhl na příčku nejvyšší. Vzhledem k bodování v reálném čase a velkému časovému posunu probíhalo natáčení a tedy závodění v nočních a brzkých ranních hodinách.

Závodníkům děkujeme za nasazení a gratulujeme ke skvělému úspěchu!

 

Petra Novotná