Oficiální portal Českého svazu taekwondo

ILYO CUP 2017 - medailové žně pro ČR

Česká výprava pod vedením mistra Lee Youn Jae ve složení závodníků z klubů Taehan a Kangsim se v neděli 19.11.2017 zúčastnila meziná...

Česká výprava pod vedením mistra Lee Youn Jae ve složení závodníků z klubů Taehan a Kangsim se v neděli 19.11.2017 zúčastnila mezinárodního závodu Ilyo Cup 2017 v taekwondo poomsae, který se konal v Košicích.

Pro české poomsae to byly medailové žně, z celkového počtu 20 závodníků posbírala česká výprava celkem 12 zlatých, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile v jednotlivcích a další vítězné kovy získaly ještě české dvojice.

Přestože se turnaje zúčastnili závodníci ze Slovenska, Ukrajiny, Maďarska a Chorvatska, v každé kategorii, kde závodila česká naděje, byl český závodník mezi vítězi, ve většině případů se zlatou medailí na krku. Kvalitní výkony českých taekwondo-poomsae nadějí nakonec způsobily, že si čeští závodníci odvezli ze Slovenska i pohár pro celkového vítěze turnaje v poomsae. Na zahraničním turnaji byly některé budoucí naděje českého poomsae úplně poprvé, doufáme, že sbírání zkušeností v jiném než domácím prostředí jim pomůže zlepšovat  výkony, a v budoucnu se dočkáme nových šampiónů.

Turnaje se zúčastnili i dva rozhodčí z ČR: mistr Lee Youn Jae a Adéla Kaplanová.