Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Čeští taekwondisté bojují o místa na OH v Paříži!

Česká reprezentace taekwondo odletěla na kvalifikační turnaj na letní olympijské hry v Paříži. Rozhodující boje proběhnou ve dnech 9.-10. března v bulharské Sofii. „Odlétáme plní očekávání s tím, že jsme v přípravě udělali maximum. Klíčové bude prodat to, co mají naši sportovci natrénováno. Správně se nastavit na zápasový den. Věřím, že se nám to podaří,“ říká hlavní reprezentační trenér Viktor Jankovský.

Čeští taekwondisté bojují o místa na OH v Paříži!

Na kvalifikační turnaj bylo možné nominovat reprezentanty pouze do dvou mužských a dvou ženských váhových kategorií. V ženských kategoriích to jsou Petra Štolbová ve váze nad 67 kg a Dominika Hronová v kategorii do 57 kg. V mužských pak Adam Jochman v kategorii nad 80 kg a Tomáš Sittek ve váze do 68 kg.

Naše nejúspěšnější reprezentantka Petra Štolbová, stříbrná medailistka z Evropských her a vicemistryně Evropy, se představí v neděli 10. března. Z posledních kontrolních závodů v Rakousku a Turecku přivezla těsná pátá místa a motivace jí nechybí. „Cítím se opravdu dobře. Síla, rychlost, sebedůvěra jde nahoru. Podle mě je teď nejdůležitější si udržet ten můj klid a věřit v úspěch,“ hodnotí Štolbová před kvalifikací.

Druhá ženská zástupkyně Dominika Hronová nastoupí k bojům v sobotu 9. března. Bronzová medailistka z Evropských her jde do kvalifikace také naplno. „Určitě tam nějaký tlak je, ale snažím se si ho nepřipouštět. Chci na kvalifikaci ukázat své maximum. Důležité je pozitivní nastavení mysli a práce na detailech,“ doplňuje Hronová.

V sobotu 9. března zabojuje mužský zástupce Adam Jochman, který z posledního závodu v Turecku přivezl bronzovou medaili. „Turnaj byl hodně povedený, vyhrál jsem čtyři zápasy s kvalitními soupeři. I přes nemoc jsem se cítil hodně dobře, celou dobu plně soustředěný, rychlý a silný,“ ohlíží se Jochman a doplňuje směrem ke kvalifikaci: „Teď bude nejdůležitější se nezranit a nastavit se mentálně proti nervozitě“. Druhý mužský zástupce Tomáš Sittek nastoupí k boji v neděli 10. března.

Příprava zahrnovala jak každodenní dvoufázové tréninky, tak tréninkové kempy v zahraničí. „Příprava je velmi náročná, a to jako žádná jiná. Ačkoliv jsme se připravovali podobně na mistrovství světa a mistrovství Evropy, nelze srovnávat tyto turnaje s tím nadcházejícím,“ hodnotí Tomáš Sittek.

Vstupenku na olympijské hry získají finalisté z každé kategorie. „Konkurence je obrovská a evropská kvalifikace je ta nejtěžší. Přesto věříme, že náš tým má na to se v tomto turnaji prosadit a bojovat o lístek na olympiádu,“ uzavírá reprezentační trenér Viktor Jankovský.

Link pro sledování kvalifikačního turnaje: https://olympics.com/en/sport-events/2024-taekwondo-olympic-qualifier-european-qualification-tournament/broadcasting-schedule

Petra Novotná