Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Turnaj NextGen 2021: Kyorugi i poomsae pod jednou střechou

Poslední říjnovou sobotu se ve Sportovní hale Jedenáctka VS v Praze konal pátý ročník turnaje NextGen 2021, na kterém si mohli závodníci po delší nucené pauze otestovat své schopnosti jak ve sportovním zápase (kyorugi), tak v soutěži v sestavách (poomsae).

Turnaj NextGen 2021: Kyorugi i poomsae pod jednou střechou

V rámci kyorugi se bojovalo tabulkovým systémem, tj. v rámci kategorie se utkal "každý s každým" a závěrem turnaje byli kromě medailistů ohodnoceni taktéž nejlepší závodníci napříč kategoriemi. Nejlepší závodník turnaje si kromě těchto ocenění z NextGenu tradičně odváží domů také putovní zápasnický pás - letos se nejlepším závodníkem se svými výkony stal reprezentant ČR, Adam Jochman z Cobra Dojang Prague. Ten přijel spolu z dalšími kolegy z národního týmu ze soustředění v SC Nymburk a tak mohli naši mladší závodníci vidět v akci i výběr toho nejlepšího napříč českým taekwondem.

V rámci poomsae se mladším účastníkům započítávaly body do národní ligy poomsae, do níž byl turnaj zařazen, starší závodníci (kategorie A+B) závodily eliminačním systémem na praporky. Ocenění přebírali jak nejlepší závodníci napříč kategoriemi, tak týmy. Pohár za nejlepší týmové výkony letos putuje do kolínského oddílu Taehan.

Pavel Pospíšek