Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Nábor nových členů do klubů po celé ČR

Zajímáte se o bojové sporty a umění? Chtěli byste se naučit sebeobranu, soutěžit v olympijském zápase nebo posílit své tělo a ducha při cvičení technických sestav? Pojďte zkusit taekwondo!

Nábor nových členů do klubů po celé ČR

Taekwondo je korejské bojové umění, jehož podstatou je obrana beze zbraně. To potvrzuje i doslovný překlad názvu umění z korejštiny: Tae = kop, skok nebo úder nohou, Kwon = údery rukou či pěstí, Do = cesta, metoda výuky. Smyslem taekwonda je dosáhnout jak tělesné síly, tak disciplinovaného myšlení a dospět k jejich harmonii.

Taekwondo se zaměřuje na čtyři disciplíny, které tvoří komplexní systém cvičení:

Kyorugi (zápas)

Poomse (souborná cvičení neboli technické sestavy)

Kyokpa (přerážecí techniky)

Hosinsul (sebeobrana)

Jedná se zároveň o soutěžní disciplíny, ve kterých se závodníci utkávají pravidelně na soutěžích po celé republice. V kyorugi a poomsae má Česká republika i své úspěšné reprezentanty, kteří se pravidelně účastní významných mezinárodních soutěží včetně Mistrovství Evropy a světa. Taekwondo zároveň patří mezi sporty zařazené do programu letních olympijských her již od roku 2000.

Přijďte v průběhu září do kteréhokoliv oddílu a vyzkoušejte si taekwondo na vlastní kůži a zeptejte se na vše, co vás zajímá. Seznam všech oddílů naleznete zde.

Navštívíte-li nás navíc během olympijského festivalu v Praze (23.-31.7.) nebo v Brně (23.7.-8.8), získáte kromě věcných odměn zajímavou slevu na kurzovné (členský příspěvek) do vybraných sportovních klubů.

Těšíme se na vás!

Český svaz taekwondo