Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Školení pro národní rozhodčí poomsae

V mělnické tělocvičně Taekwodo Hansoo se konalo dne 18.1.2020 již několikáté školení pro národní rozhodčí poomsae. Seminář vedený Martinem Motákem (5.dan) a Petrem Limprechtem (6.dan) obsahoval kritéria ke zvýšení kvality rozhodčích tohoto odvětví. Jednalo se nejen o recognized poomsae, ale také o stále populárnější freestyle.

Celé dopoledne bylo věnováno právě freestylu. Naši národní rozhodčí ho nemají ještě zcela v podvědomí, proto zkušení mezinárodní rozhodčí Martin s Petrem předávali tyto zkušenosti do řad českého taekwonda. Byla vysvětlena všechna základní i bodovací kritéria. Následně si všichni rozhodčí vyzkoušeli nelehké bodování této sekce.

Odpolední část semináře byla věnována klasickým sestavám. Pro většinu z 22 rozhodčích to byla záležitost opakování, které je velmi důležité pro úroveň vzdělávání. Pro nováčky nová a zajímavá zkušenost a spousty informací podstatných ke splnění licence národního rozhodčího.

Na závěr školení všichni zúčastnění psali test, který splnili. Mohu za sebe říci, že kvalita poomsae rozhodčích v ČR stále stoupá je na velmi dobré úrovni.

 Martin Moták