Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Reprezentace poomsae zahájila společnou přípravu

Po delší společné tréninkové pauze se sešel výběr České republiky taekwondo v technických sestavách, aby zahájil přípravu na nadcházející závodní sezónu. Soustředění se konalo v uplynulých horkých dnech ve sportcentru mělnického hotelu Olympionik pod vedením korejského mistra Lee Youn Jae a vedoucího reprezentace Petra Limprechta.

Úvodní tréninky byly věnované zejména nácviku stability v postojích, zapojení a posílení správného svalstva při jednotlivých kopech a také efektivnímu strečinku. Následovaly tréninky zaměřené na jednotlivé sestavy a především intenzivní nácvik jejich problematických pasáží. Jedna tréninková jednotka byla vyhrazena kompenzačnímu cvičení a důkladnému uvolnění pod vedením fyzioterapeutky Kristýny Miškovské.

Zpestřením byla návštěva stříbrného medailisty z olympiády v Sydney Rudolfa Kraje, který se podělil o své zkušenosti nejen z olympijské přípravy a zápasů, ale hovořil také o motivaci, nastavení mysli a tvrdé práci při cestě na vrchol.

Pozitivním hodnocením celého soustředění nešetří vedoucí reprezentace Petr Limprecht: „V této době, kdy není ještě zcela jisté, kdy se vrátíme na závodní plochy, není jednoduché závodníky motivovat k velkým výkonům. Věřím ale, že se nám to povedlo a všichni účastníci soustředění si připravené tréninky a další program užili. Děkuji za skvělou atmosféru, která byla na soustředění po celou dobu. Horko, pot, dřina, únava, otevřená mysl, úsměv a dobrá nálada..... To jsou výrazy, které přesně popisují celé soustředění. Velký respekt všem a velké poděkování mistru Lee za vedení tréninkových jednotek.“

Petra Novotná

 

Foto: Vu Viet Anh