Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Ondra Havlíček má stříbro z Mistrovství Evropy poomsae, Lenka Šimečková zlato z ME para poomsae!

Poslední listopadový víkend se česká reprezentace poomsae vypravila na vrchol letošní sezony, European Poomsae Taekwondo Championship a European Para Poomsae Taekwondo Championship do rakouského Innsbrucku. Hned první den byl ve znamení medailových úspěchů v podání Ondřeje Havlíčka a Lenky Šimečkové.

Ondra Havlíček má stříbro z Mistrovství Evropy poomsae, Lenka Šimečková zlato z ME para poomsae!

Ondřej Havlíček vybojoval historicky první medaili v individuální seniorské kategorii pro Českou republiku. Po parádním semifinálovém výkonu postupoval dokonce z prvního místa. Finálové sestavy kategorie U50 však sedly lépe španělskému soupeři Ramonu Lopez Bailonovi a Ondra si tak odváží titul vicemistra Evropy.

Lenka Šimečková potvrdila svou formu a nezdolné nasazení a ve své kategorii zopakovala neskutečný úspěch, vedle titulu mistryně světa se může pyšnit titulem mistryně Evropy v para poomsae.

Finálovou účast a konečné sedmé místo si svým povedeným výkonem zajistila dívčí juniorská trojice ve složení Hana Lee, Marie Bulíčková a Michaela Baštecká.

Seniorský pár ve složení Hana Vu a Anh Vu Viet se společně představili po dlouhé pauze na zahraničním tatami a jen o vlásek nepostoupili do finále. Od posledního postupového místa je dělilo pouze několik setinek a z Mistrovství Evropy si tak přiváží deváté místo.

Kadetka Irena Lee se v početné kategorii probojovala do semifinále, ve kterém se umístila na 12. místě.

Tomáš Přinda a Hana Lee v nabitých juniorských kategoriích skončili před branami semifinále, Tomáš na 17. místě a Hanka na 22. místě.

Tým doprovázeli hlavní trenér Lee Youn Jae a vedoucí reprezentace Petr Limprecht, pro kterého to byl zároveň poslední výjezd v této roli. Oporou týmu byl i prezident Českého svazu taekwondo Bohuslav Hybrant.

Na turnaj byli pozváni i dva čeští mezinárodní rozhodčí Petra Novotná a Michal Moca.

Děkujeme celému týmu za skvělou reprezentaci a gratulujeme k parádním výkonům!