Oficiální portal Českého svazu taekwondo

12. Mistrovství Evropy Taekwondo v technických sestavách Poomsae

    Ve dnech 26.6-28-6.2015 se v Srbském Bělehradě konal již dvanáctý ročník Mistrovství Evropy v technických sestavách Poomsae. Tak j...

    Ve dnech 26.6-28-6.2015 se v Srbském Bělehradě konal již dvanáctý ročník Mistrovství Evropy v technických sestavách Poomsae. Tak jako většiny předešlých ročníků se i letos tohoto vrcholného turnaje zúčastnila naše národní reprezentace pod vedením mistra Lee Youn Jae. Letošní ročník byl ve znamení změn a to například té změny, že se závodilo takzvaným KO systémem, kdy se ve finále vždy setkají dva bojovníci a vítěz postupuje do dalšího finálového kola. Tomto případě velmi záleží na vylosování soupeřů. Letos nám štěstí přálo a los byl k nám velmi vstřícný. Velmi potěšující je fakt, že každý náš závodník se dokázal v obrovské konkurenci probojovat minimálně do semifinálového kola a to i v těch nejtěžších a nejobsazenějších kategoriích. Bylo tak zcela zřejmé, že naše Poomsae jde stále kupředu a v rámci Evropy se stává jakousi stálicí mezi finalisty či semifinalisty. Příprava reprezentace byla letošní rok směřována právě na tento turnaj a nutno dodat, že se načasování výkonnosti podařilo skvěle vyladit. Na turnaji se naším závodníkům podařilo získat tři bronzové medaile a to v kategorii kadetů – jednotlivci dívky a dále kategorii kadeti- páry a senioři nad 30 let – páry. Pro celé České Taekwondo WTF se jedná o velký úspěch a  lze doufat, že po této značně úspěšné sezóně budou další medaile následovat i v sezóně následující. Na uvedený turnaj byl dále nominován jeden z našich mezinárodních rozhodčích a to Petr Limprecht. Již samotná nominace na tuto akci je velmi prestižní a to z toho důvodu, že bylo nominováno 24 mezinárodních rozhodčích, kteří se řadí mezi nejlepší rozhodčí v celé Evropě.

Závěrem je nutno poděkovat za podporu a důvěru, kterou náš reprezentační tým dostal jak od vedení svazu, tak od vedení reprezentace. Věříme, že se tato důvěra vyplatila a dále vyplácet bude.

 

Za vedení reprezentace Poomsae

Petr Limprecht

 

Výsledková listina:

Kategorie jednotlivci:

Simona Kálalová               3.místo

Šimon Krechler                10.místo

Adéla Kaplanová              13.místo

Jitka Poláčková                 17.místo

Ahn Vu Viet                      12.místo

Ondřej Havlíček                10.místo

Pavla Komrsková              11.místo

 

Páry:

Simona Kálalová + Šimon Krechler       3.místo

Pavla Komrsková + Ondřej Havlíček     3.místo 

Hana Vu + Ahn Vu Viet                        12.místo