Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Stříbro na Multi European Games

O víkendu 12. - 13.6. se v bulharské Sofii uskutečnily Multi European games, turnaj zařazený do kategorie G1. Za SCM Bohemia se zúčastnili 4 junioři; Natálie Šikýřová a Adéla Pejcalová v kategorii -52 kg, Izabela Ranecká -68 kg a Jiří Šťastný +78 kg.

V sobotu bojovali Jirka a Izabela. Jirkovi přiřkl los do prvního boje Troitina Amoeda Sergia, úřadujícího mistra Evropy ze Španělska startujícího za výběr Galície. Španělovi se podařilo skórovat již v první vteřině zápasu a Jirka byl nucen celou dobu dohánět. To se bohužel nepovedlo a Jirka prohrál 9:19. Soupeř později bral zlato z celého turnaje.
Izabela nastoupila v prvním kole proti závodnici z Řecka, která musela být ve třetím kole ošetřována po snaze dohnat bodový rozdíl. Izabela zvítězila výsledkem 12:2 a postoupila do semifinále proti turnajové jedničce Dumině Marii z Ukrajiny. Výborným pohybem nedala Ukrajince moc šancí na bodování a zápas s přehledem vyhrála 20:5. Ve finále Íza nastoupila proti závodnici reprezentačního týmu španělské Galicie a bohužel stejně jako Jirka ani Izabele se nepodařilo zvítězit. I tak je stříbrná medaile po roční tréninkové a turnajové přestávce skvělý úspěch.
V neděli nastoupila obě děvčata v kategorii do 52 kg, ve které bylo nahlášeno 35 závodnic. První na tatami nastoupila Adéla Pejcalová proti Ristović Jovaně ze srbského Galebu. Začátek boje vypadal hodně slibně, když se Adéla brzy ujala vedení 2:0. Soupeřce se povedlo několik dobře mířených technik a o vedení Adélu připravila. Přes všechny pokusy něco s výsledkem udělat, Adéla prohrála.
Poslední českou závodnicí na tomto turnaji byla Natálie Šikýřová, která do prvního boje nastupovala proti španělské závodnici Lauře Loscos z madridského Han Kuku. Přes Nátáliin výkon na hraně svých možností ani ona nepostoupila dále.
 
Ještě jednou velká gratulace Pro Izabelu Raneckou za 2. místo na tomto velkém turnaji!
 
Petr Lacek