Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Štolbová a Jiránková na World Taekwondo Grand Prix v Římě

Prvního letošního turnaje ze série Grand Prix, na který je tradičně pozváno pouze 32 nejlepších závodníků v kategorii z aktuálního olympijského žebříčku, se účastnily i naše dvě reprezentantky Petra Štolbová a Iveta Jiránková.

Štolbová a Jiránková na World Taekwondo Grand Prix v Římě

Turnaj se odehrál již plně podle nových pravidel sportovního zápasu. Bojovalo se tedy pouze na dvě vyhraná kola (Best of 3 rounds system). Velkou změnou je také boj v klinči, který je po krátké pasivitě napomínán a svým způsobem vede závodníky k vyšší aktivitě, což lze vnímat pozitivně. Zároveň bylo znát, že si nová pravidla ještě musí "trochu sednout" a tak občas docházelo k nejasnému hodnocení ze strany rozhodčích, které mohlo být pro některé závodníky frustrující. Uvidíme tak do budoucna, jak se pravidla usadí a jestli případně dojde k jejich dalšímu vývoji.

K výkonům našich reprezentantek. Petra Štolbová se v prvním zápase utkala se Španělkou Magdaleno Albizu Jone, kterou porazila ve dvou kolech na body (11:9; 3:0). V druhém se Petra utkala s velmi silnou soupeřkou Magda Wiet Henin, na kterou bohužel tentokrát nestačila a prohrála na body (1:2; 0:13). Francouzská reprezentantka následně potvrdila skvělou formu a vyhrála kategorii do 67 kg.

Iveta Jiránková předvedla velice vyrovnaný a napínavý zápas s Feruzou Sadikovou z Uzbekistánu. Přes soupeřku se však neprobojovala, když prohrála na body (0:4; 2:6).

Děkujeme našim závodnicím a trenérovi Viktoru Jankovskému za reprezentaci.

Pavla Škodová