Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Petra Štolbová vybojovala bronz na světové Grand Prix

O další skvělý úspěch pro české taekwondo se postarala Petra Štolbová, která v sobotu 22. října ve večerních hodinách vybojovala bronzovou medaili na světovém Grand Prix v britském Manchesteru. Na setkání Grand Prix, kam je zváno 32 nejlepších z olympijského rankingu ve čtyřech mužských a čtyřech ženských váhových kategoriích, ji v cestě do finále zastavila až Aleksandra Perišič ze Srbska.

Petra Štolbová, která na konci května vybojovala stříbro na Mistrovství Evropy a vloni v listopadu získala historicky první medaili na Mistrovství světa žen, prošla ve své váhové kategorii do 67 kg do semifinále přes tři soupeřky. V prvním zápase jí los přiřadil týmovou kolegyni Ivetu Jiránkou, kterou porazila 2:0 na kola (2:0, 5:3). V dalším zápase si poradila s Cecilií Castro Burgos ze Španělska a zvítězila 2:0 (8:2, 4:2). Ve čtvrtfinále narazila na Korejku Jan-di Kim, nad kterou zvítězila rovněž 2:0 (5:3, 4:3). Semifinálový zápas proti Aleksandře Perišič ze Srbska byl velmi vyrovnaný, ale po vyhraném prvním kole Srbka otočila a porazila českou jedničku 2:1 (6:5, 2:7, 0:3). Štolbová, která standardně bojuje ve váze do 62 kg  a musela tak vzhledem k rozdílným olympijským kategoriím bojovat ve váze vyšší, si jako jediná z kategorie do 62 kg sáhla na medaili.

„Petry výkon byl dnes velmi dobrý a jediná smůla je, že se naše závodnice potkaly hned v prvním boji a tím skončila cesta Ivety Jiránkové, která dnes také předvedla super výkon. Před odjezdem na Mistrovství světa si tak odvážíme velmi dobrý pocit,“ hodnotí výkon svých svěřenkyň hlavní trenér reprezentace Viktor Jankovský.