Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Petra Štolbová obhájila zlatou medaili na Mistrovství Evropy do 21 let!

O historický úspěch českého taekwonda se postarala Petra Štolbová, která v pátek podvečer zvítězila ve finálovém boji na Mistrovství Evropy v estonském Tallinu nad Ruskou Khuzinovou a obhájila tak titul mistryně Evropy do 21 let. „Je to skvělé, určitě jsme dnes na medaili mířili, ale bylo to těžké a obzvlášť to finále. Stát se podruhé mistryní Evropy je prostě bomba,“ řekl bezprostředně po výhře hlavní trenér reprezentace Viktor Jankovský.

Petra Štolbová obhájila zlatou medaili na Mistrovství Evropy do 21 let!

Mistrovství Evropy bylo prvním velkým turnajem po květnové olympijské kvalifikaci, ve kterém Štolbová, 36. žena olympijského rankingu, skončila ve čtvrtfinále. Na ME prošla ve své váhové kategorii do 62 kg suverénně až do vítězného finále. V prvním zápase jí los přiřkl Hacer Eyi z Turecka, se kterou si poradila 20:6. V dalším zápase proti Bulharce Lazutě Vitaliya zvítězila dokonce 29:9 a v zápase o semifinále porazila Ukrajinku Julianu Lipatovou 26:6. V semifinálovém souboji narazila na Rusku Ninakhanum Magomedovou, přes kterou prošla do finále výsledkem 13:3. Finálový zápas s Ruskou Liliií Khuzinovou skončil vítězně pro Petru Štolbovou 22:13.

„Petra měla vše pod kontrolou. Od vstupu do haly byla stoprocentně koncentrovaná a přesně věděla, co kdy má dělat. Vždy dokázala najít recept na soupeřku, za to hovoří i rozdíly ve skóre,“ hodnotí Jankovský a pokračuje: „Pouze soupeřka ve finále dokázala Petru zatlačit a měla velmi nebezpečné zbraně, ale Péťa měla opět odpověď a mentálně už to nepustila.“

Na šampionátu se představili i další čeští reprezentanti. Vedle Štolbové byla další českou zástupkyní Izabela Ranecká v kategorii do 67 kg. Ta v prvním kole porazila Ukrajinku a v druhém zápase těsně prohrála s Ruskou, kde rozhodla čtyři napomenutí. Mužští zástupci Adam Jochman ve váze do 68 kg a Jiří Šťastný v kategorii do 87 kg neprošli i přes aktivní výkon do dalších kol. Jiří Šťastný narazil hned v prvním kole na budoucího zlatého medailistu z Turecka. „Je třeba říci, že jsme měli velmi mladý tým a podané výkony našich reprezentantů jsou příslibem do budoucna,“ shrnuje trenér Viktor Jankovský.

Petra Novotná