Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Mistrovství světa Juniorů v Kanadě

 MSJ KANADA 2016Český národní tým se zúčastnil mistrovství světa juniorů v kanadském Burnaby. Naši zemi vyjel reprezentovat tým mladých...

 MSJ KANADA 2016

Český národní tým se zúčastnil mistrovství světa juniorů v kanadském Burnaby. Naši zemi vyjel reprezentovat tým mladých nadějných sportovců ve složení: Dominika Hronová, Michaela Kubíková, David Šimek, Jan Fiala, Natálie Benešová, Petra Štolbová a Kristýna Drobná. Celému šampionátu předcházel i čas strávený přímo na místě a využitý k tréninku a k aklimatizaci.

Jako první vstoupila do turnaje závodnice Michaela Kubíková, která svým bojem otevře působení českých reprezentantů na MSJ. Míša podlehla své soupeřce tím nejtěsnějším rozdílem - po náhlé smrti, která skončila rovněž nerozhodně se z vítězství radovala domácí kanaďanka s více hit levely na svém kontě.

Dalšími závodnicemi byly Dominika a Natálka. Dominika svedla velmi vyrovnaný boj s pozdější vítězkou své kategorie z Taipeie, ale zápas skončil 1:3 v neprospěch naší závodnice. Natálka prošla prvním kole proti Pákistánce bez boje a ve svém druhém kole podlehla Brazilce ještě těsněji - 0:1. Petra Štolbová rovněž prošla prvním kolem bez boje, následně však bohužel podlehla favorizované Chorvatce 2:6. Lépe se dařilo Kristýně, která v prvním kole dokázala porazit soupeřku z Nového Zélandu 5:4, v dalším kole se jí však těsný rozdíl zápasu vrátil a podlehla 1:2 brazilské protivnici.

Nejdále se ve svém pavouku dostal Patrik Nýč, který v prvních dvou zápasech deklasoval své soupeře o 12 bodů (Island a Ekvádor). Třetí zápas bohužel takticky lépe zvládl jeho soupeř z Rakouska a tak ve své nabité kategorii zůstal Patrik po 2 vyhraných zápasech před branami čtvrtfinále. David Šimek rovněž zvítězil ve svém prvním zápase technickým KO, nepodařilo se mu však vyzrát na soupeře z Moldávie v kole druhém, a tím bylo české působení na turnaji společně s touhou po cenném kovu bohužel ukončeno.

 

Ve shrnutí to byl pro nás turnaj velmi poučný, zjistili jsme, že jsme konkurenceschopní na té nejvyšší úrovni vzhledem k těsným rozdílům skóre, kterými většina zápasů končila, nicméně nám bohužel zůstala na jazyku hořká pachuť nesplněné touhy po medaili z MS. Všem reprezentantům děkujeme za jejich povedené výkony a pěknou reprezentaci, budeme držet palce v seniorských kategoriích. 


17.11. čtvrtek - Michaela Kubíková -49 kg
18.11. pátek - Dominika Hronová - 52 kg, Natálie Benešová - 55 kg
19.11. sobota - Petra Štolbová -59 kg, Kristýna Drobná -63 kg, 
Patrik Nýč -68 kg
20.11. neděle - David Šimek -78 kg