Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Čeští taekwondisté zabojují na Mistrovství světa v Ázerbájdžánu

Čeští reprezentanti taekwondo budou nadcházející dny bojovat o cenné kovy na Mistrovství světa v ázerbajdžánském Baku. Na této vrcholné akci se představí hned šest českých zástupců včetně vicemistryně Evropy Petry Štolbové.

Čeští taekwondisté zabojují na Mistrovství světa v Ázerbájdžánu

Na světový šampionát byli nominováni reprezentanti ve čtyřech ženských a dvou mužských váhových kategoriích. Z žen jako první zastoupila již dnes Českou republiku čerstvá bronzová medailistka z Mistrovství Evropy klubů Hana Flégrová, která nestačila v těsném zápase na soupeřku z Kazachstánu. V úterý 30.5. nastupuje Iveta Jiránková v kategorii do 67 kg. Vicemistryně Evropy Petra Štolbová ve své váze do 62 kg startuje v sobotu 3.6. a Dominika Hronová v kategorii do 53 kg soutěží v neděli 4.6.

Jako první mužský zástupce vstoupí do bojů Adam Jochman ve středu 31.5. ve váze do 80 kg. Tomáš Sittek ve váhové kategorii do 74 kg startuje v sobotu 3.6.

Tým v rámci přípravy absolvoval několik zahraničních kempů a přípravných turnajů. „Cílem bylo trénovat s těmi nejlepšími, a tak jsme se vrátili do Jordánska a Polska,“ uvádí hlavní trenér reprezentace Viktor Jankovský a pokračuje: „Vždy se snažíme v přípravě obsáhnout ty nejdůležitější taktické modely a vyladit kondiční připravenost. V březnu jsme změnili kondičního trenéra a začali spolupracovat s atletickým trenérem Tomášem Vodičkou, který se dříve taekwondu věnoval. Zatím to funguje a sportovci se cítí dobře.“

Mimo Jankovského národní tým doprovází kouč Anton Zherebchevskyi a fyzioterapeut Jan Ludvík.

Link na streamy: http://m.worldtaekwondo.org/competition/list.html?mcd=C10&sc=li

Petra Novotná