Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Čeští taekwondisté zabojují na Mistrovství Evropy do 21 let

Česká reprezentace taekwondo bude v následujících dnech bojovat o cenné kovy na otevřeném mistrovství Evropy do 21 let. V estonském Tallinu se ve dnech 26. - 27. srpna představí hned čtyři čeští zástupci. Nechybí mezi nimi ani obhájkyně titulu z roku 2019 Petra Štolbová.

Čeští taekwondisté zabojují na Mistrovství Evropy do 21 let

Na evropský šampionát byli nominováni reprezentanti ve dvou mužských a dvou ženských váhových kategoriích. Z žen zastoupí Českou republiku Petra Štolbová ve váze do 62 kg a Izabela Ranecká v kategorii do 67 kg. Z mužů pak Adam Jochman ve váze do 68 kg a Jiří Šťastný v kategorii do 87 kg. Petra Štolbová, 36. žena olympijského rankingu a mistryně Evropy do 21 let z roku 2019, vstoupí do bojů v pátek 27. srpna. Ačkoliv v květnové olympijské kvalifikaci neprošla přes čtvrtfinále, chuť bojovat dál neutichá. „Motivace mi opravdu nechybí, pořád mám dost věcí, na kterých je třeba pracovat nebo zdokonalovat. Máme s trenérem spoustu cílů, kterým jdeme naproti,“ hodnotí Štolbová.

Druhá ženská zástupkyně Izabela Ranecká nastoupí hned ve čtvrtek 26. srpna. Předzvěstí zajímavého výsledku by mohlo být druhé místo na červnových Multi European Games v bulharské Sofii, které vybojovala po roční turnajové přestávce. Ve čtvrtek se představí rovněž Jiří Šťastný, druhý mužský zástupce Adam Jochman pak v pátek 27. srpna. „Kromě Petry Štolbové máme mladý tým a pro většinu to bude první vrcholná akce. Nálada v týmu je příjemná a kadeti vnáší do výpravy novou energii. Petra týmu dodává zkušenost a sebejistotu a tak se mi tento mix velmi líbí,“ komentuje výběr hlavní reprezentační trenér Viktor Jankovský.

Příprava, která probíhala během července a srpna na dvou přípravných kempech v Nymburce, se zaměřila na především na speciální kondici a sparingové situace. „V rámci kempu jsme absolvovali i testovací zápasy, abychom nasimulovali soutěžní prostředí, které nám teď chybí,“ doplňuje Jankovský.

Klíčový pro úspěch bude i dobrý los. Na Mistrovství Evropy není totiž brán zřetel na světový ranking. „Jinak samozřejmě bude důležitá dobrá příprava přímo před akcí a mentální nastavení v den zápasu. Když se to dobře skloubí, tak to dopadne dobře,“ uzavírá Jankovský pozitivně.

Petra Novotná