Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Česká reprezentace veze stříbro a bronz z Evropských her!

Česká reprezentace kyorugi vycestovala ve dnech 23. – 26.6. na multisportovní akci Evropské hry do polského Krakova a svými výkony vybojovala výborné výsledky. Svého životního úspěchu dosáhla Dominika Hronová, která vybojovala bronzovou medaili. Druhý kov přidala o den později Petra Štolbová, která nestačila až na finálovou soupeřku a z her přiváží stříbrnou medaili.

Jako první do bojů vstoupila Dominika Hronová v kategorii do 53 kg. V prvním kole vyřadila Slovenku Gabrielu Briškárovou. Čtvrtfinálový boj skončil ale vítězně pro soupeřku ze Španělska Almu Maríu Pérez, loňskou vicemistryni Evropy. Ta následně postoupila do finále, takže Dominika mohla pokračovat v opravách, v kterých si hladce poradila s Despinou Pilavaki z Kypru. V souboji o bronz předčila Elu Aydin z Německa 2:0 a zaznamenává tak svůj dosavadní největší úspěch v kariéře.

Petra Štolbová přidala svým skvělým výkonem stříbrnou medaili v kategorii do 62 kg. V prvním kole si poradila s Cristinou Gaspa z Itálie 2:1 na kola, ve čtvrtfinále porazila soupeřku z Makedonie Milijanu Reljikj rovněž 2:1. Semifinále prošla bez ztráty kola proti Chorvatce Ivaně Arelič a ve finále se střetla již poněkolikáté s belgickou soupeřkou Sarah Chaari, která nakonec po vyrovnaném boji zvítězila 2:1.

Další ženská zástupkyně Iveta Jiránková se probojovala v kategorii do 67 kg rovněž až do bojů o medaile. V prvním kole porazila Norku Mari Romundset Nilsen, ve čtvrtfinále ale nestačila na soupeřku ze Srbska Alexandru Perišič. Ta ale postoupila do finále a Iveta mohla nastoupit do opravných bojů, kde porazila Isabelle Faber z Lucemburska. V boji o bronz bohužel nestačila na Magdu Wiet Henin z Francie a umístila se tak na pátém místě.

Jediný mužský zástupce Adam Jochman vstoupil do turnaje také vítězně. V kategorii do 80 kg porazil v prvním kole kyperského reprezentanta Christose Achilleose. V druhém kole byl silnější soupeř z Norska Andre Richard Ordemann, který postoupil do finále a Adam mohl opět využít opravných bojů. Zde po vyrovnaném zápase prohrál 2:1 s Huseyinem Kartalem z Turecka a umístil se tak celkově na sedmém místě.

Reprezentaci doprovázel hlavní trenér reprezentace Viktor Jankovský a trenér juniorů Anton Zherebchevskiy.

Děkujeme celému týmu za nasazení, perfektní reprezentaci a gratulujeme k výsledkům!