Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Austria open - 2x bronz a 3x 5. místo pro Czech team!

První červnový víkend vyjela česká reprezentace do rakouského Innsbrucku hájit národní barvy na turnaj Austria open, jeden z největších G...

První červnový víkend vyjela česká reprezentace do rakouského Innsbrucku hájit národní barvy na turnaj Austria open, jeden z největších G-turnajů v Evropě. Vloni se na tomto turnaji sešlo kolem 2000 závodníků a bojovalo se na rekordních 18ti plochách. Letos byla konkurence o něco méně početná, zato objektivem trenérů českého národního týmu srovnatelná, ne-li kvalitnější.

Do bojů o medaile s úspěchem vstoupili David Šimek (2 vyhrané zápasy), který v semifinále těsně podlehl svému soupeři a jeho cesta za zlatem tak byla ukončena bronzovým úspěchem a z kadetského výběru Eliška Benešová (1 vyhraný zápas), která taktéž brala po povedeném výkonu bronz.¨

O něco méně, ale přece úspěšně se dařilo také Honzovi Fialovi (1 vyhraný zápas), kterému se sen o medaili rozplynul těsně ve čtvrtfinále a podobně také seniorským reprezentantům Petru Šteflovi a Ivetě Jiránkové (oba 2 vyhrané zápasy), kteří skončili jen těsně "pod bednou".

Všem reprezentantům děkujeme za jejich výkony a přejeme jim dalších úspěchů na turnajích Bratislava open a Czech open, kterých se někteří ještě před letními prázdninami zúčastní.