Oficiální portal Českého svazu taekwondo

5. místo na seniorském Mistrovství Evropy

Reprezentanti kyorugi mají za sebou poslední kontrolní závod před květnovou kvalifikací na letní olympijské hry v Tokiu. Celkově vezou jedno 5. místo a dvě místa devátá.

5. místo na seniorském Mistrovství Evropy

O nejlepší umístění se postarala Dominika Hronová ve váhové kategorii do 53 kg. Pátým místem si vylepšila své dosavadní umístění na seniorském ME. Výkon Dominiky hodnotí reprezentační trenér Viktor Jankovský: „Dominka porazila Slovenku Gabrielu Briškárovou v prvním boji, když se jí podařilo otočit nepříznivý stav 4:5 ve 3. kole. V závěru zvýšila tlak a vyšel jí úder a technika z klinče a  zápas nakonec skončil 8:5. V druhém boji se utkala s nasazenou jedničkou a začala velmi dobře, opět fungoval úder. Ruská závodnice byla velmi silná v klinči a tím rozhodla zápas ve svůj prospěch a Dominika skončila na skvělém 5. místě.“

Naše olympijská naděje Petra Štolbová veze z ME 9. místo v kategorii do 67 kg. Viktor Jankovský kometuje: „Petra Štolbová postoupila přes Moldavanku, kde jí vycházelo skoro vše, a zvítězila 28:9. Osmifinálový zápas byl o poznání jiný, když do ní Chorvatka Matea Jelič nastoupila jako uragán a nenechali jí žádný čas, aby se dostala do své pohody. Obě soupeřky holek dokráčely pro zlaté medaile.

Celkové výsledky:

Dominika Hronová -53 kg

8:5 vs. SVK

 8:14 vs. RUS

 

Štolbová Petra -67 kg

28:9 vs. MD

4:24 vs. HR

 

Jiránková Iveta – 62 kg

2:10 vs. RUS

 

Jan Fiala -68 kg

 

David Šimek -80 kg

5:25 vs. Izrael

 

Petra Novotná

Viktor Jankovský

Foto: reStrike, archiv