Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Dominika Hronová doplní Petru Štolbovou na olympijských hrách v Paříži!

České taekwondo zaznamenává neskutečný úspěch, historicky první účast na olympijských hrách a hned ve dvojím zastoupení. Petru Štolbovou doplní Dominika Hronová ve váhové kategorii do 57 kg. „Mám nepopsatelnou radost. Věřila jsem, že to ještě může klapnout, ale člověk si to neuvědomí, dokud nepřijde ta zpráva a nemá to místo na OH jisté,“ reaguje bezprostředně po nominaci Dominika Hronová.

Dominika Hronová doplní Petru Štolbovou na olympijských hrách v Paříži!

Dominika na kvalifikačním turnaji v bulharské Sofii vybojovala bronz, tedy první nepostupové místo, když v semifinále nestačila na Rusku Taťjanu Mininovou. Nakonec však rozhodnutím Mezinárodního olympijského výboru o nepřipuštění neutrálních sportovců z Ruska a Běloruska kvótu pro olympijské hry v Paříži získala. „Mám obrovskou radost, kdyby mi před kvalifikací někdo řekl, že budeme mít dvě taekwondistky na OH, tak bych mu nevěřil,“ neskrývá emoce hlavní trenér reprezentace Viktor Jankovský.

S přípravou na Paříž není Dominika pozadu, tým s ní počítal od začátku. „Stále jsme doufali, že by to mohlo vyjít, a tak Dominika absolvovala dosavadní přípravu s Petrou. Byla s námi na kempu v Belgii a v Jordánsku a počítali jsme, že pojede jako sparingpartner i do Paříže,“ doplňuje Jankovský.

Dominika Hronová startovala na několika evropských i světových šampionátech, je vicemistryní Evropy do 21 let. V loňském roce vybojovala bronz na Evropských hrách v Polsku a pátá místa na světové Grand Prix v Paříži a Univerziádě v Číně.

Máme neskutečnou radost a Dominice moc gratulujeme! Přejeme hodně štěstí v přípravě a maximální výkon v Paříži!

Foto: Adéla Kukačková

Petra Novotná