Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Petra Štolbová a Dominika Hronová vybojovaly pátá místa na světové Grand Prix v Paříži

Petra Štolbová a Dominika Hronová zaznamenaly další skvělý výsledek, když vybojovaly shodně pátá místa na světové Grand Prix v Paříži, kam je zváno 32 nejlepších z olympijského rankingu. Nedávné medailistky z evropských šampionátů tak přiváží důležité body pro posun v olympijském žebříčku.

Petra Štolbová a Dominika Hronová vybojovaly pátá místa na světové Grand Prix v Paříži

Dominika Hronová, bronzová medailistka z červnových Evropských her, prošla ve váhové kategorii do 57 kg přes Kanelyu Carabin z Francie 2:0. V druhém boji porazila Almu Parrado ze Španělska, se kterou prohrála semifinálový boj na Evropských hrách. Ve čtvrtfinále bohužel nestačila na čínskou soupeřku Zongshi Luo. „Dominika startovala na Grand Prix po čtyřech letech a o váhovou kategorii výše. Předvedla velmi dobré a bojovné výkony, kde nebyla znát váhová převaha soupeřek. Radost mám z několika povedených otočkových kopů a velmi dobrého výkonu s vynikající Číňankou ve čtvrtfinále,“ hodnotí výkon své svěřenkyně hlavní trenér reprezentace Viktor Jankovský.

Stříbrná medailistka z Mistrovství Evropy a Evropských her Petra Štolbová v kategorii do 67 kg porazila v prvním zápase německou soupeřku Yannu Schneider 2:0. V osmifinále prošla přes stříbrnou medailistku ze světové Univerzády Ikru Kayir z Turecka. Čtvrtfinálový zápas bohužel těsně prohrála s reprezentantkou Koreje Hyo Rim Hong 1:2 na kola. „Petra potvrdila svou formu, když v prvním boji pohodlně porazila závodnici startující normálně v kategorii do 73 kg. V druhém boji jí těsně v závěru uteklo druhé kolo, ale ve třetím zabodovala otočkou a už si vedení pohlídala. Ve čtvrtfinále nám k vítězství stačil jeden bodovaný úder, Petra ho třikrát v posledních 10 sekundách provedla, ale bohužel nebyl zabodován,“ komentuje zápasy Jankovský.

Iveta Jiránková bojující rovněž v kategorii do 67 kg neprošla přes vítězku Evropských her Alexandru Perišič ze Srbska. „Iveta zvládla zápas s Perišič takticky dobře, jen je příště třeba vypracovat si více situací pro skórování,“ uzavírá hodnocení Viktor Jankovský.

Link na streamy:

http://www.worldtaekwondo.org/competition/list.html?mcd=D30&sc=li&fbclid=IwAR1LFpq4vXLXYYmc7XP5SYphxGsP8OwGBJ9W1EgPaVuBgayR-wLS3LsF-G8 (Sep1 - Hronová, Sep2 - Štolbová, Jiránková)

Foto:

olympijsktym.cz/Matyáš Klápa (Štolbová, Jiránková)

ČAUS/Martin Boška (Hronová)

Petra Novotná