Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Petra Štolbová porazila úřadující mistryni světa na finálové světové Grand Prix

Česká taekwondistka Petra Štolbová bodovala na světové Grand Prix v saudskoarabském Rijádu. Na finálovém setkání Grand Prix, kam je zváno 16 nejlepších z olympijského rankingu, porazila úřadující mistryni světa, Belgičanku Sarah Chaari.

Petra Štolbová porazila úřadující mistryni světa na finálové světové Grand Prix

Petra Štolbová, která na konci října vybojovala bronzovou medaili na Grand Prix v Manchesteru a zajistila si tak pozvánku na finálové setkání do Saudské Arábie, porazila v úvodním kole aktuální mistryni světa Sarah Chaari z Belgie 2:1 na kola. Se soupeřkou, která se v 17 letech probojovala na třetí pozici v olympijském rankingu, letos Štolbová těsně prohrála již čtyřikrát. „Chtěli jsme to tady zlomit, z výhry máme velkou radost,“ uvádí hlavní trenér reprezentace Viktor Jankovský.

Do prvního kola vstoupila Petra Štolbová velmi sebevědomě, dostala se do vedení a to už nepustila. V druhém kole Belgičanka přidala a srovnala stav na 1:1. Ve třetím kole se Štolbové povedla otočka za 5 bodů, díky kterým soupeřce odskočila a vedení udržela až do konce zápasu.

V druhém boji čekala českou reprezentantku nasazená jednička Magda Wiet Henin z Francie. Štolbové vyšel začátek a ujala se vedení 1:0. Po obržení tří bodů z kombinace se kolo už nepodařilo otočit. V druhém kole se opět Petra dostala do vedení, ale stejně jako v předchozím ho neudržela. Henin si poté dokráčela pro bronzovou medaili. „I tak se jedná o velmi dobré výkony na poslední akci této dlouhé a náročné sezóny,“ uzavírá Jankovský.

Součástí finálové Grand Prix je slavnostní gala, kde se vyhlašují nejlepší sportovci a trenéři uplynulého roku.

Link na stream:

https://www.youtube.com/watch?v=n7d_jiPbyGs&t=7s, čas: 2:44:00

https://www.youtube.com/watch?v=zYN7OYtyum4, čas: 2:02:30

Petra Novotná