Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Soustředění reprezentace a TM - Malé Svatoňovice

Autor: Ing. Svatopluk Štípek Soustředění probíhalo ve dnech 24.-30.8.2003 v oblasti SOU Malé Svatoňovice, které je vybaveno tělocvičnou, ...
Autor: Ing. Svatopluk Štípek
Soustředění probíhalo ve dnech 24.-30.8.2003 v oblasti SOU Malé Svatoňovice, které je vybaveno tělocvičnou, sportovním areálem s běžeckým oválem, hřištěm na fotbal a koupalištěm. Také je v místě ubytování a stravovací služby. Soustředění bylo organizováno pro TM ČR, pro ty kteří se přihlásili a výběr juniorské a seniorské reprezentace. Tréninky byly dvoufázové, někdy třífázové, přičemž polovinu soustředění absolvovali sportovci z reprezentačního výběru Slovenska.
Celkově je prostředí vyhovující, především sportovní podmínky, byla však velmi špatná úroveň jídla (hlavně malé porce, nemožnost přehlášení jídla). V rámci hodnocení obecných předpokladů, resp. porovnání výkonnosti z minulého roku byly v závěru provedeny testy. Tréninky probíhaly odděleně pro děti a juniory-seniory. Dětské tréninky byly zaměřeny na koordinaci, osvojení si zápasových technik, rychlost a práci ve dvojicích. Většina se ukázala jako velmi talentovaných, někteří však musí velmi pracovat na svých schopnostech a dovednostech.