Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Sokol Cup a turnaj olympijských nadějí CEFTA v Hradci Králové

Po dlouhé době, způsobené koronavirem, se v sobotu 9. 10. 2021 uskutečnil v Hradci Králové tradiční mezinárodní turnaj Taekwondo Sokol Cup 2021 ve sportovním zápase kyorugi a turnaj olympijských nadějí CEFTA pro kategorie kadetů a juniorů.

Turnaj byl zařazený do extraligy taekwondo a národní taekwondo ligy ČR. Zúčastnilo se ho 148 závodníků z 15 týmů ze 4 zemí – České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska. Je škoda, že z důvodů stanovených hygienických podmínek nemohlo startovat více bojovníků. K vidění bylo spoustu krásných zápasů, entuziasmus mladých i zkušenosti starších zápasníků. Na prvním místě se v soutěži týmů umístil oddíl TKD Lacek, na druhém místě SK Cobra Dojang a třetí TJ Sokol Hradec Králové. V soutěži olympijských nadějí byl první oddíl TKD Lacek, druhé místo obsadil tým SK Cobra Dojang a na třetím místě se umístil maďarský národní tým.

Rádi bychom poděkovali všem organizátorům a rodičům za dobře zvládnutý turnaj, ochotu a obětavost, se kterou připravili tento turnaj v nelehkých podmínkách způsobených současnou situací. Dále za podporu a pomoc od ČOS (bratr Uhlíř), TJ Sokol Hradec Králové, městu Hradec Králové a Českému svazu taekwondo, jmenovitě prezidentu panu Ing. Hybrantovi a panu Martinu Parůžkovi. Přejme si, aby se situace vrátila do normálních kolejí a děti mohly normálně sportovat a tyto soutěže se mohly konat i do budoucna.