Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Juniorské zlato ze Španělska pro českou reprezentaci!

JUNIORSKÉ ZLATO ZE ŠPANĚLSKA PUTUJE DO ČR! Dne 14. dubna se česká reprezentace taekwondo WTF poomsae vypravila pod vedením korejského mistr...

JUNIORSKÉ ZLATO ZE ŠPANĚLSKA PUTUJE DO ČR!

Dne 14. dubna se česká reprezentace taekwondo WTF poomsae vypravila pod vedením korejského mistra Lee Youn Jae a vedoucího české reprezentace Petra Limprechta na prestižní evropský turnaj Spanish Open 2016, který se konal ve španělském městě Oropesa. Tohoto turnaje se zúčastnilo přes 350 závodníků z více jak deseti zemí Evropy.

Pro účast na tomto turnaji byla vybrána špička naší reprezentace - nejúspěšnější závodnice - juniorky - Simona Kálalová (14 let), Nicola Zimová (15 let), Adéla Kaplanová (14 let) z oddílu Taehan a Ondřej Havlíček z pražského oddílu Sejong.

Největšího úspěchu a velkého překvapení se naše reprezentace dočkala hned první den turnaje.  Bylo to nečekané vybojování zlaté medaile v nejobsazenější kategorii juniorky A,  o kterou se postarala naše reprezentantka Simona, která svým výkonem za sebou nechala 45 dalších závodnic z celé Evropy. Nesmíme ale zapomenout na další obrovský úspěch našeho dívčího tria, kterým bylo získání stříbrné medaile v kategorii týmy juniorky. Zlatá medaile v této kategorii utekla našim juniorkám pouze o vlásek, konkrétně o 0,07 bodu.  Ondřej v kategorii senioři 2 postoupil do finále, ale k medailovému umístění mu chybělo jedno místo.

Naše reprezentace byla ale odměněna i další cenou, v celkovém hodnocení týmů v ženské kategorii se česká reprezentace umístila na třetím místě hned za domácím Španělskem a Norskem.

Přinášíme Vám rozhovor s naší nejúspěšnější závodnicí Simčou Kálalovou (14 let, 2. dan):

Jak dlouho se věnuješ taekwondo WTF?

-Taekwondo WTF dělám již 7 let.

Co ti taekwondo přináší?
-Dává mi nejen dobrou fyzickou kondici, ale i spoustu dobrých přátel a možnost, jak efektivně trávit volný čas.

Jak se na závody připravuješ?
-Jezdím na tréninky v pondělí a ve středu do Kolína a v pátek do Prahy, o víkendech máme semináře a před závody cvičíme dokonce i u mistra Lee doma.

Jak závody probíhaly?
-Závodila jsem v nejobsazenější kategorii, bylo nás celkem 46. Já jsem šla na řadu až 40., což není vůbec dobré a také jsme postoupila až z 22. místa do semifinále (do semifinále postoupila polovina, tedy 23 závodnic). Do finále jsem ale postoupila už 7. V posledním kole jsme měly štěstí na los sestav, cvičily jsme sestavy, co se nazývají koryo a taebaek a obě patří mezi mé oblíbené.

Jaké jsi měla pocity, když si zjistila, že jsi vyhrála?
-Ze začátku jsem tomu nemohla uvěřit, vlastně tomu nevěřím pořádně ani teď. Když jsem docvičila sestavy, tak jsem měla dobrý pocit a doufala jsem, že budu na medailové pozici. Jakmile na monitoru naskočila 1, byla jsem neskutečně šťastná, vůbec, ale vůbec jsem to nečekala. Chvíli jsem si dokonce myslela, že se spletli. Nebýt podpory ze všech stran, tak bych takového úspěchu nedosáhla. Chtěla bych poděkovat všem, co mi fandili a co mě podporovali, a hlavně děkuji našemu mistru Lee Youn Jae.

Nejen, že jsi vyhrála ve své kategorii juniorek, ale sbíráš i další úspěchy. Jaké?
-Soutěžím také ve trojicích společně s Nicolkou a Adélkou z našeho klubu. Ve Španělsku jsme se umístily na krásném druhém místě. Na první pozici byly Španělky, měly jsme i stejný počet bodů za techniku, ale my jsme získaly o 0,07 méně bodů v prezentaci, a tak nám zlato uniklo opravdu o vlásek.
Navázaly jsme tak na úspěch v německém Bonnu před třemi týdny, kde jsme také skončily na druhém místě. V jednotlivcích nejblíže měla k medailovému umístění Adélka, která se umístila na 8. místě. Já jsem byla o 1 místo před postupem do finále, tedy na 9. místě.

Čekají tě nějaké další závody v dohledné době?
-15. května bude náš oddíl Taehan Kolín pořádat v hale Spojů v Kolíně již 6. ročník turnaje v taekwondo WTF poomsae Kolín Cup a Czech Open 2016, tak už se těším, je to největší poomsae turnaj v ČR s mezinárodní účastí a dále se budu soustředit na Austrian Open poomsae, který se bude konat v červnu.

Autor článku: Adéla Kaplanová

Autor fotografií: Ondřej Havlíček