Oficiální portal Českého svazu taekwondo

SERBIA OPEN 2014

Česká reprezentace vyrazila společně s klubovými závodníky pod hlavičkou CZECH TEAMU na další z třídy G-turnajů. Do Srbského Bělehradu ...

Česká reprezentace vyrazila společně s klubovými závodníky pod hlavičkou CZECH TEAMU na další z třídy G-turnajů. Do Srbského Bělehradu se sjelo přes 1200 závodníků asi z 45 zemí a ani v takové konkurenci se naši zástupci neztratili.

Úspěšně vstoupili do turnaje naši senioři, kterým se všem podařilo projít prvním kolem. Bohužel v druhém kole narazili na lepší soupeře a dále již nepostoupili.Nejzkušenější závodníci medaile nepřivezli a tak je zastoupili mladší. Kristýna Drobná v prvním kole narazila na Ruskou závodnici a od prvních vteřin ukazovala svou dominanci.
V boji o medaili se utkala se Srbkou a i zde byla lepší. V semifinále bohužel nestačila na Chorvatku a tak zaslouženě dokráčela pro bronzovou medaili.
Adrianě Šimánkové přidělil los hned do prvního kola, také účastnici YOG (mládežnické Olympijské hry) Belgickou reprezentantku. Adriana předvedla koncentrovaný výkon a bezpečně zvítězila. V dalším kole ji čekala odveta za Austrian open s Norkou. Tentokrát měla zápas ve své režii a zvítězila 5:1. Semifinále bylo jednoznačné a měli jsme jistou finálovou účast. Z druhé strany se do finále dostala Ruska a zápas začal velmi vyrovnaně. Bohužel ve 2. kole soupeřka Ádě odskočila a ta se snažila rychle něco se skóre udělat, ale už marně. Adriana tedy získala pro národní tým stříbrnou medaili. Zlatý úspěch slavila Petra Štolbová, která dokráčel a pro první své zlato z turnaje G třídy. V cestě za 1. místem nejdříve porazila Ruskou reprezentantku 21:12, kdy otáčela zápas až v závěru, v druhém kole pak převálcovala 18:0 Švédku a do finále se probojovala přes další Ruskou závodnici 6:5. Finále bylo zajímavé tím, že se již po 4. potkala se Srbkou Tasiou Popovou, kterou poprvé porazila až v červnu na Austrii. Zápas byl vyrovnaný, ale Srbka byla stále o krůček vpředu. Petra použila kop z otočky za 2 body a srovnala skóre. Hned vzápětí bodovala do hlavy a vedení si již pohlídala a slavila zasloužené zlato. Nepovede se každý den vyhrát tři medaile na G turnaji, a proto patří všem závodníkům obrovská gratulace ke skvělým výkonům.

Kadetky skvělými výkony vybojovali 7. místo v celkovém hodnocení týmů.

1. místo Petra Štolbová (4 vyhrané zápasy) 2. místo Adriana Šimánková (3 vyhrané zápasy)
3. místo Kristýna Drobná (2 vyhrané zápasy)

Autor a foto: Bc. Viktor Jankovský