Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Zkoušky v jihočeském Taehanu

  V úterý 18. 2. 2014 skládali členové protivínského klubu taekwondo zkoušky na technické stupně - kup. Útočiště našli ve školní ...

 

V úterý 18. 2. 2014 skládali členové protivínského klubu taekwondo zkoušky na technické stupně - kup.

Útočiště našli ve školní tělocvičně, kam si klub přivezl a instaloval své tatami. Za poskytnutí prostoru děkujeme p. Křišťálovi řediteli ZŠ Protivín v Komenského ul.

Zkoušky členové klubu skládali u korejského mistra Lee Youn Jae, 7.dan. Před samotnými zkouškami, vedl mistr hodinový seminář, kde vysvětlil základní techniky, co přesně znamenají a jak správně je provádět.

Na samotných zkouškách byli cvičenci rozděleni podle svého dosavadního technického stupně (pásku) a následně předvedli své schopnosti a dovednosti.

Pro některé to byla úplně nová zkušenost. Adéla Kubičková a Zuzana Doubková skládaly zkoušku na nejvyšší technické stupně z celého oddílu. S jejich předvedeným výkonem, ale i s výkonem všech dalších 15 sportovců, byl mistr spokojen a na závěr přislíbil účast na některém tréninku v Protivíně. Tato pomoc posouvá taekwondo v Protivíně opět na vyšší úroveň.

Na závěr mi dovolte poděkovat za pomoc při realizaci těchto náročných zkoušek dětem, jejich rodičům, trenéru Zobalovi a příznivcům TEKWONDO v Protivíně.

Jihočeský Taehan klub bojových umění o.s.

Autor: Pepíno