Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Trénink reprezentace poomse - žáci a kadeti

 Ve dnech 27.1. a 24.2. se konaly první dva tréninky reprezentace poomse zaměřené na naše nejmladší talenty, tedy děti z kategorií žáci a...

 

Ve dnech 27.1. a 24.2. se konaly první dva tréninky reprezentace poomse zaměřené na naše nejmladší talenty, tedy děti z kategorií žáci a kadeti. Tréninků, které se pořádaly v Praze a Mělníku se zúčastnilo celkem 24 dětí z pěti oddílů, různé technické vyspělosti (od 10. do 1. kupu), převážně z kategorie starších žáků. Nezalekli se ale ani nejmenší cvičenci ve věku sedmi let.
První trénink byl zaměřen hlavně na základní techniky, vysvětlení některých změn v provedení technik a jejich následné procvičování. Dále byl kladen důraz na nacvičení správného provedení kopů a na závěr byly zopakovány všechny žákovské sestavy.
Druhý trénink byl pojat jako příprava na blížící se závody (Cobra cup), byl proto kladen větší důraz na procvičování konkrétních soutěžních poomse. Nebyl však opomenut ani všeobecný rozvoj závodníků, došlo tedy i na cvičení koordinace, pohyblivosti a pod. většinou formou her nebo soutěží.

První letošní závody v poomse se uskutečnily 10.3.2007. Naši mladí reprezentanti zde ukázali, jak jsou připraveni, a zároveň kde musejí ještě více přidat. Děti měly velkou motivaci co nejlépe zacvičit své žákovské sestavy, jelikož několik z nich, bude vybráno pro reprezentaci českého taekwonda 14.4.2007 na závodech v Chorvatském Záhřebu.
Děti se velice snažily a podaly dobré výkony, a proto všem moc gratulujeme za jejich snahu, píli a krásná medailová umístění. Velice se již těšíme na další společný trénink, který se bude konat 24.3.2007 v Praze.