Oficiální portal Českého svazu taekwondo

SOUSTŘEDĚNÍ POOMSE MALÉ SVATOŇOVICE

Autor: Ing. Patrik Špátzal V termínu 20. až 25. 3. 2005 probíhalo v areálu SOU Malé Svatoňovice soustředění reprezentace poomse. Pod dohle...
Autor: Ing. Patrik Špátzal
V termínu 20. až 25. 3. 2005 probíhalo v areálu SOU Malé Svatoňovice soustředění reprezentace poomse. Pod dohledem vedení reprezentace zdokonalovala skupina A a výběr skupiny B sestavy pro nadcházející přípravné turnaje, jejichž vyústěním bude letošní ME v poomse. Výběr z účastníků soustředění se této akce zúčastní a bude tak moci reprezentovat náš stát. Jednalo se o první ze série přípravných soustředění.
Náplní byl zejména trénink poomse Pal jang až Pyongwon. Nižší technické stupně stupně trénovaly poomse Yuk jang až Koryo. V rámci tréninku byly zkoušeny různé kombinace párů, synchronů a smíšených týmů. Podle plánu byly prováděny trojfázové tréninky se zaměřením na zvýšení fyzické a psychické zdatnosti, aplikace jednotlivých technik a zvýšení kvality provádění jednotlivých sestav. Plánu bylo dosaženo a jednotlivé pokroky byly zaznamenány prostřednictvím kamery, která je nezbytnou součástí přípravy.
Nelze než nepochválit všechny účastníky za snahu, kterou v rámci tak krátkého období vyvinuli. Dalším úkolem vedení reprezentace je nastolený trend zvyšovat.