Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Serbia open 2012

  V sobotu dne 17.listopadu 2012 konal již pátý ročník A-class závodů Serbia Open, který se odehrál v srbském hlavním městě Bělehrad...

 

V sobotu dne 17.listopadu 2012 konal již pátý ročník A-class závodů Serbia Open, který se odehrál v srbském hlavním městě Bělehrad. Celkem se zůčastnilo více než 250 závodníků ze 16 evropských zemí. Složení rozhodčích bylo též mezinárodní, aby se docílilo ještě vyšší úrovně. Nejvýznamnější osobou byl však Master Ky-Tu Dang, který pečlivě dohlížel na průběh závodů.
                Českou republiku tentokrát reprezentovaly pouze dvě závodnice-Hana Vu a Jitka Poláčková.
Pro holky byly tyto závody posledním ověřením jejich schopností před nadcházejícím mistrovství světa, a tudíž se čekalo, že obě podají bezchybný výkon. Jako první na řadě byla Jitka Poláčková v kategorii juniorek A, která byla poměrně vyrovnaná. I přes zdravotní problémy se Jitka velmi snažila a podala velice kvalitní výkon, díky kterému postoupila z medailové pozice až do finále. V posledním, ještě vyrovnanějším kole, potom ukázala své kvalitní schopnosti a nakonec získala krásný bronz. Celý chod závodů probíhal poměrně plynule až do začátku druhé poloviny dne. Po polední přestávce měla začít kategorie seniorek A, ve které za nás bojovala Hana Vu. Bohužel se na jedné ploše porouchal bodovací systém, a proto došlo k dvouhodinovému zpoždění. Ačkoliv byla Hanka z nekonečného čekání netrpělivá a značně unavená, nedala to na sobě znát a předvedla velice vydařený výkon, který ji zajistil postup do finále z druhé medailové příčky. Ve finále všechny závodnice ukazovaly vynikající techniky kopů avšak Hanka svým podáním přesvědčila rozhodčí o svých kvalitách, a přestože jí první místo uteklo o 0,05 bodu, vybojovala cenné stříbro.
                Obě závodnice podaly velice uspokojivé výkony a doufáme, že se jim bude dařit i na mistrovství světa, které se koná již za týden.

 

HV