Oficiální portal Českého svazu taekwondo

Mistrovství světa Taekwondo WTF v technických sestavách Poomsae

  Ve dnech 29.7.- 31.7.2011 se v Ruském Vladivostoku konalo další ročník Mistrovství světa v technických sestavách Poomsae. Tak jako vše...

 

Ve dnech 29.7.- 31.7.2011 se v Ruském Vladivostoku konalo další ročník Mistrovství světa v technických sestavách Poomsae. Tak jako všech předešlých ročníků i toho letošního se zúčastnil výběr národní reprezentace ČR. Jednalo se pouze o dva závodníky a to Hanu Vu  ( domovský oddíl Sejong dojang) a Martina Prokeše ( domovský oddíl Hansoo Mělník). Cesta do velmi vzdáleného Vladivostoku proběhla bez větších problémů a také samotná registrace a další potřebné oficiality proběhly v naprosté pohodě. Ten kdo již byl někdy v Rusku tak jistě ví co všechno návštěva této země obnáší a jak je zde jiná kultura. Toto vše se samozřejmě promítá i do organizování mezinárodní soutěže takovéhoto formátu. Velkou zajímavostí letošního ročníku byla skutečnost, že každý závodník obdržel nový typ soutěžního doboku. Letos se tak závodilo poprvé v jakémsi tradičnějším pojetí. Jak bylo na poradě trenérů řečeno, po zhodnocení letošních poznatků a ohlasů se WTF dále rozhodne jakým směrem se v této oblasti bude ubírat. Velmi příjemnou zprávou byla skutečnost, že WTF je po FIFA druhou největší sportovní organizací na světě.

Samotný turnaj se konal ve sportovní hale přímo na pobřeží. Škoda, že počasí nám příliš nepřálo a nebylo tak možno využít všech krás oceánuJ. Ale jak jsem již psal výše nebylo to Rusko, kdyby nás něčím nepřekvapilo. Zrovna v termínu našeho pobytu se ve Vladivostoku konalo výročí Tichomořské flotily a k této příležitosti byla uspořádána obrovská vojenská přehlídka. Pro nás „starší" ročníky to byla vzpomínka na historii.

Jako první se do bojů za náš malý tým pustila Hanka a to v kategorii juniorek. Hanka si na letošním ME vedla velmi dobře a tak jsme byli plni očekávání na výsledek v celosvětovém měřítku. Hanka si byla velmi dobře vědoma svého úspěchu na ME a možná jí právě to trošku svázalo nohy a nepodala takový výkon jaký by si sama přála. Přesto se jí podařilo porazit spoustu soupeřek a ve své skupině se umístila na osmém místě, kdy do semifinále postupovalo pouze sedm závodnic. Stejná smůla Hanku potkala i minulý rok. Tak doufejme, že si již své smolné dny na MS vybrala a příští rok se již zadaří ještě lépe. Dalším bojovníkem ČR byl Martin, ten je již dlouholetým  reprezentantem a účastnil se všech Mistrovství světa. Letos si však formu Martin odložil u zkoušek na vysoké škole a na pohodě mu to tak moc nepřidalo. Absence několika tréninků se tak samozřejmě projevila i na sportovním výkonu. I přesto se Martin pokusil co nejlépe zabojovat a skončil na šestnáctém místě. V kategorii smíšených párů se náš tým umístil na desátém místě, když porazil i takové Taekwondo velmoci jako jsou USA, Kanada, Dánsko, Francie,atd.

Závěrem jen bilance: turnaje se zúčastnilo ca 500 závodníků z 53 země celého světa. Mistr Lee, který působí jako trenér národní reprezentace se velmi aktivně zapojoval do dění a velmi často projednával a konzultoval problematiku Taekwondo s ostatními Korejskými mistry. Tato skutečnost je velmi prospěšná pro celý Český svaz Taekwondo.

 

Asistent reprezentačního trenéra

         Petr Limprecht